banner2

AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması: Herkes tatmin olacak

Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerinin altını çizen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada ''Yılsonu itibariyle bir miktar refah payını da koyarak herkesin tatmin olacağı, iyi oldu diyebileceği bir asgari ücret gündeme gelecektir.'' dedi.

Ekonomi 24.10.2022, 08:09 24.10.2022, 08:24
Abone ol
AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması: Herkes tatmin olacak

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücretle ilgili Milliyet gazetesine konuştu.

''HÜKÜMETİN ÖNCELİKLERİNDEN BİRİSİ''

Vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceklerinin altını çizen Numan Kurtulmuş, ''Burada yapılacak şey, fiyat artışlarının karşısında vatandaşımızın alım gücünü arttıracak tedbirlerin ortaya konulmasıdır, klasik bir klişedir, ama onu yapıyoruz. Hükümetin önceliklerinden birisi enflasyonun altında vatandaşımızı ezdirmemektir. Bunun için neredeyse her Bakanlar Kurulundan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız alınan tedbirleri açıklıyor.'' dedi.

''HERKS TATMİN OLACAK''

''Geçtiğimiz sene biliyorsunuz asgari ücret 1 yıl içerisinde iki kez yükseltildi.'' diyen Kurtulmuş, ''Şimdi de, yılsonu itibariyle bir miktar refah payını da koyarak herkesin tatmin olacağı, iyi oldu diyebileceği bir asgari ücret gündeme gelecektir.'' ifadelerini kullandı.

''VATANDAŞLARIMIZ RAHAT NEFES ALACAK''

Sözlerine devam eden Numan Kurtulmuş, ''İnşallah asgari ücretli, emekli ve memur maaşlarındaki artışlarla da vatandaşlarımız rahat bir nefes alacaktır.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!