banner2

2023 LGS sınav yerleri açıklandı mı? LGS sınav belgeleri ne zaman yayınlanacak?

LGS sınavında zaman daralıyor. 26 Haziran’da yapılacak sınavın giriş belgelerinin ne zaman yayımlanacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Öğrenciler Liselere Geçiş Sınavına hangi okulda gireceklerini merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer geçtiğimiz günlerde Haziran ayı başında belgelerin yayımlanacağını açıklamıştı. Peki, 2023 LGS sınav yerleri açıklandı mı? LGS sınav belgeleri ne zaman yayınlanacak?

Eğitim 26.05.2023, 11:33 26.05.2023, 11:33
Abone ol
2023 LGS sınav yerleri açıklandı mı? LGS sınav belgeleri ne zaman yayınlanacak?

2023 Liselere Geçiş Sınavına az bir zaman dilimi kaldı. Öğrenciler sınavlara hız hazırlanırken sınav giriş belgelerinin de ne zaman yayımlanacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz günler Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer LGS sınav giriş belgelerinin Haziran ayı başında yayımlanacağını açıklamıştı. Peki, 2023 LGS sınav yerleri açıklandı mı? LGS sınav belgeleri ne zaman yayınlanacak?

2023 LGS SINAV GİRŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

2023 LGS sınav belgeleri sıra numarası gibi bilgilerin açıklanacağı tarih belli oldu.

LGS sınav giriş yerleri, 26 Mayıs'ta e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden açıklanacak.

SINAV GİRİŞ YERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın "http://www.meb.gov.tr/" internet adresi ve e-Okul üzerinden ulaşabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!