DOLAR
13.72 0.41
EURO
15.57 0.38
ALTIN
786.58 1.29
BIST
1,910.41 1.61

Tarikat liderinden dehşete düşüren koronavirüs tedavisi! Akıllara durgunluk veren yöntem izleyenlere bu kadarına da pes dedirtti...

Koronavirüs vakalarının artışı sonucu, aşı ve bilime inanmayanlar çözümü tarikat liderlerinde buldu. Akılalmaz yöntem duyanları çılgına çevirdi!

Dünya 25.11.2021, 11:55 25.11.2021, 12:02
Tarikat liderinden dehşete düşüren koronavirüs tedavisi! Akıllara durgunluk veren yöntem izleyenlere bu kadarına da pes dedirtti...

Güney Kore'de yüksele covid-19 vakalarının sonrasında bu kadarına da yuh dedirten bir haber geldi. Ülkede "Tarikat lideri" vasfıyla bilinen bir şahıs, korona tedavisi yaptığını söyleyerek hastaların gözünü oydu.

Güney Kore'de korona vakaları yeniden yükselişe geçmesi ve günlük vaka sayısının 4 binli rakamlara ulaşması sağlık sistemini sıkıntıya soktu. Pek çok insan çareyi farklı yerlerde aramaya başladı. Bir tarikat liderinin "Sizi iyileştireceğim" sözüyle insanların gözünü oyması ise akıllara durgunluk verdi.

AŞI KARŞITLIĞI DEVAM EDİYOR

Nüfusu 52 milyon olan Güney Kore'de 40 milyondan fazla kişi iki doz aşı oldu. Fakat ülkenin sağlık sistemi artan hastaların altında ezilirken bazı toplulukların aşı karşıtlığı yapması ve virüs konusundaki korkunç fikirleri yetkilileri alarma geçirdi. 

'GÖZ DÜRTME YÖNTEMİ'

İngiliz basınında yer alan habere göre Güney Kore'de bir kez daha bir dini tarikat, koronavirüsle ilgili akılalmaz bir olay yüzünden gündemde. Az sayıda takipçisi olan bir tarikat liderinin insanların 'gözlerini dürterek' tedavi etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

YÖNTEMLER PROTESTO EDİLİYOR!

Üyelerinin yüzde 90'ının aşısız olduğu ve çoğunluğunu 60 yaş üzeri insanların oluşturduğu bu tarikatta yaşlı ve kritik durumdaki kişilerin aşılanmasına kötü gözle bakılmasa da yine de kilisenin koronavirüs politikalarını protesto etmesi nedeniyle herkesin aşıdan uzak durduğu belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!