banner2

Suudi Arabistan’dan seyahat yasağı! Listede Türkiye de var

Suudi Arabistan’da kamu haber ajansı SPA, krallık yönetiminin içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu kırmızı listede yer alan ülkelere seyahat ve transit geçiş yasağı getirdiğini duyurdu.

Dünya 28.07.2021, 11:35 28.07.2021, 11:39
Abone ol
Suudi Arabistan’dan seyahat yasağı! Listede Türkiye de var

Suudi Arabistan’da krallık yönetiminin içlerinde seyahat yasağı getirildi. Kırmızı listede Türkiye de var. Kararın ülkede corona virüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla alındığı aktarıldı.

LİSTEDE TÜRKİYE DE VAR

Seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri ise Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri olarak açıklandı.

'ÜÇ YIL BOYUNCA SEYAHATTEN MEN EDİLECEKLER'

Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarını ihlal ettiğini belirten yetkili, “Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacaklar ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecekler” diye konuştu.

Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.

8 BİN 200 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Suudi Arabistan’da pandeminin başından bu yana 520 binin üzerinde corona virüs vakası kaydedilirken yaklaşık 8 bin 200 kişi de hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!