Yandex Metrica

Sitede Ara

Ukrayna envanterine yeni transfer: Rus birlikleri 450 SkyRanger ile takip edilecek

Ukrayna envanterine yeni transfer: Rus birlikleri 450 SkyRanger ile takip edilecek

Rusya-Ukrayna tüm hızıyla devam ederken Ukrayna Savunma Bakanlığı'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Bakanlık Kanada'nın yaza doğru 450 SkyRanger drone'u Kiev'e yollayacağını duyurdu. 

Dünya

30.04.2024, 15:44

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Kanada'nın yaz aylarında 450 adet SkyRanger çok amaçlı insansız hava aracını Kiev'e transfer etmeye başlayacağını öne sürdü.

SkyRanger drone.jpg

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünden sonra merak ediliyor! Dünyada hangi liderler uçak kazasında hayatını kaybetti? İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin ölümünden sonra merak ediliyor! Dünyada hangi liderler... Haberi Görüntüle

UKRAYNA'YA 450 KANADA DRONE'NU 

Ukrayna Savunma Bakanlığı'nın Telegram kanalında yayınlanan mesajda, "Ukrayna, drone koalisyonunun olağanüstü toplantısında ortaklarını savaş alanındaki durum ve saldırıları püskürtmek için acil ihtiyaçlar konusunda bilgilendirdi. Toplantı sonucunda 450 çok amaçlı SkyRanger'in Kanada tarafından gönderileceği bildirildi" denildi.

Kanada Savunma Bakanı Bill Blair 20 Şubat'ta ülkesinin Ukrayna'ya toplam 95 milyon dolardan fazla maliyetle 800'den fazla SkyRanger R70 çok amaçlı insansız hava aracı göndereceğini ifade etti.

Anlaşma sağlandı! AB, Rusya'nın parasıyla Ukrayna'ya silah alacak Anlaşma sağlandı! AB, Rusya'nın parasıyla Ukrayna'ya silah alacak Haberi Görüntüle

ALMANYA'DAN DA 16 VECTOR KEŞİF UÇAĞI

Öte yandan Alman hükümeti 10 Nisan'da, Almanya'nın Kiev'e iki haftadan kısa bir süre içinde 155 mm kalibreli 6 bin topçu mühimmatının yanı sıra 16 Vector keşif uçağı ve 30 RQ-35 Heidrun keşif uçağı gönderdiğini bildirdi.

Vector keşif uçağı.jpg

Dünya Cate Blanchett'i konuşuyor! Cannes’da Filistin mesajı verdi yer yerinden oynadı Dünya Cate Blanchett'i konuşuyor! Cannes’da Filistin mesajı verdi yer yerinden... Haberi Görüntüle

RUSYA: "ATEŞLE OYNAMAYIN"

Rusya ise Ukrayna'ya yapılan silah tedarikinin barışa doğrudan müdahale ettiğini belirterek, NATO ülkelerini "ateşle oynamayın" diyerek uyardı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov.jpg

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna'ya silah içeren her türlü kargonun Rusya için meşru bir hedef haline geleceğini kaydetti. 

Lavrov'a göre ABD ve NATO, yalnızca silah sağlayarak değil, aynı zamanda İngiltere , Almanya, İtalya ve diğer ülkelerdeki personeli eğiterek de çatışmaya doğrudan dahil oluyor. Kremlin, Ukrayna'nın Batı'dan gelen silahlarla desteklenmesinin müzakerelere katkı sağlamayacağını ve olumsuz etki yaratacağını belirtti.

Habere Tepki Ver

1

0

0

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Loading