Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Rusya'dan Estonya hamlesi! Büyükelçi istenmeyen adam ilan edildi

Son dakika: Rusya'dan Estonya hamlesi! Büyükelçi istenmeyen adam ilan edildi

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Estonya'nın Moskova Büyükelçisi'nin ülkeyi terk etmesini istediğini açıkladı.

Dünya

13.02.2024, 12:41

Rusya Dışişleri Bakanığı, Rusya karşıtı eylemleri yüzünden Estonya ile ilişkileri maslahatgüzar seviyesine indirme kararı aldıklarını belirtti. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ülkedeki Estonya Büyükelçisi Margus Laidre’nin Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı ve kendisine Estonya hükümetinin Rusya karşıtı eylemleri ile ilgili olarak protesto iletildiği kaydedildi. Ayrıca Laidre’ye, Rusya’yı terk etmesi için 7 Şubat’a kadar süre tanındığı belirtildi.

Acil kodla duyuruldu: 24 adet F-16 Karadeniz'e yola çıkacak! Acil kodla duyuruldu: 24 adet F-16 Karadeniz'e yola çıkacak! Haberi Görüntüle

İLİŞKİLER MASLAHATGÜZAR SEVİYESİNE İNDİRİLDİ 

Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Estonya tarafından Tallin’deki Rusya Büyükelçiliği’ndeki personelin sayısının azaltılmasını içeren yeni bir düşmanca karar alınmıştır. Bu, ülkeler arasındaki ilişkilerin çöktüğünü göstermektedir. Estonya’nın bu kararına karşılık olarak Rusya tarafından ilişkilerin maslahatgüzar seviyesine indirilmesi kararı alınmıştır. 

TRHaber Gazze'den bildiriyor. İnci’nin Gazze günlükleri-2 TRHaber Gazze'den bildiriyor. İnci’nin Gazze günlükleri-2 Haberi Görüntüle

'ESTONYA'NIN DÜŞMANCA ADIMLARINA KARŞILIK VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ'

Açıklamanın devamında bunun tek sorumlusunun Estonya olduğu belirtilerek, "Rusya ile Estonya’nın ilişkilerinde gelinen bu durumun sorumluluğu tamamıyla Estonya tarafına aittir. Estonya yönetiminin düşmanca adımlarına karşılık vermeyi sürdüreceğiz" sözleri kaydedildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading