banner2

Son dakika: İsrail'e ait petrol tankeri İHA ile vuruldu! Gözler İran'ın üzerinde

Son dakika haberleri... Umman açıklarında bulunan İsrail'e ait petrol tankeri insansız hava aracı tarafından vuruldu.

Dünya 16.11.2022, 12:23 16.11.2022, 18:48
Abone ol
Son dakika: İsrail'e ait petrol tankeri İHA ile vuruldu! Gözler İran'ın üzerinde

Son dakika haberleri... Associated Press haber ajansına konuşan bir yetkili, Umman açıklarında İsrailli bir milyarderle bağlantılı bir petrol tankerine bomba taşıyan bir insansız hava aracının isabet ettiğini söyledi. Saldırıyı henüz kimse üstlenmedi fakat gözler İran'a yöneldi. Tel Aviv yönetimi ise saldırıdan İran'ı sorumlu tuttuklarını açıkladı.

İNGİLTERE: 'OLAY SORUŞTURULUYOR'

Ortadoğu merkezli savunma yetkilisi saldırının Salı gecesi Umman kıyılarında meydana geldiğini söyledi. Bölgede deniz taşımacılığını izleyen bir İngiliz askeri örgütü olan İngiltere Deniz Ticareti Operasyonları AP'ye "Olayın farkındayız ve şu anda soruşturuluyor" dedi.

TANKER İSRAİLLİ MİLYARDERE AİT

Saldırıya uğrayan geminin Liberya bandıralı petrol tankeri Pacific Zircon olduğu bildirildi. İsrailli milyarder Idan Ofer'e ait olan Singapur merkezli tanker, Eastern Pacific tarafından işletiliyor.

İRAN'DAN ŞÜPHELENİLİYOR

Reuters'a konuşan ABD'li komutan Timothy Hawkins Çarşamba günü Reuters'a verdiği demeçte ABD Donanması Beşinci Filosunun Umman Körfezi'nde ticari bir geminin karıştığı bir olaydan haberdar olduğunu söyledi. Saldırının sorumluluğunu henüz kimse üstlenmese de şüpheler İran yönünde. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!