banner2

Seçim zaferi sonrası The Economist'ten geri vites: Erdoğan'ın gücünden bahsetti

İki turda büyük bir hezimet yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu, Batı medyasını da hayal kırıklığına uğrattı. Daha önceki yayınlarında Kılıçdaroğlu'nu öven İngiliz dergi seçim sonuçlarının ardından geri vites yaptı. İngiliz dergi, "Erdoğan'ın zaferi zaten ne kadar güce sahip olduğunu gösteriyor" sözlerine yer verdi.

Dünya 31.05.2023, 08:45 31.05.2023, 09:04
Abone ol
Seçim zaferi sonrası The Economist'ten geri vites: Erdoğan'ın gücünden bahsetti

Türkiye, 28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kararını verdi. Milyonlar, hafta sonu sandık başına gidip tercihini yaptı ve ülkeyi yönetecek lideri belirledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerden zaferle çıkmayı başardı.

14 Mayıs seçimlerinden önce CUmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Batı medyası, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu güzellemeleri yapıyordu.

İki turda büyük bir hezimet yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu, Batı medyasını da hayal kırıklığına uğrattı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na açık açık destek veren tetikçi Batı medyası sandıktan çıkan oyları görünce adeta geri vites yaptı Erdoğan'ı öven haberlere imza atmaya başladı.

''NE KADAR GÜCE SAHİP OLDUĞUNU GÖSTERİYOR''

Türkiye'deki seçimleri başından beri yakından takip eden ve seçim sonuçlarını gördükten sonra 'U' dönüşü yapan İngiliz merkezli dergide şu ifadeler yer aldı;

"Erdoğan'ın Türkiye'deki cumhurbaşkanlığı zaferi, zaten ne kadar güce sahip olduğunu gösteriyor"

HALKIN İRADESİ YOK SAYILMIŞTI

Bugünkü haberinde Erdoğan için övgü dolu sözlere imza atan İngiliz merkezli dergi, pazartesi günü ise bunun tam tersi ifadeler kullanmıştı. The Economist, tarihi zaferden sonra "Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin cumhurbaşkanı olarak yeniden seçildi" isimli haberinde halkın iradesini yok saymıştı.

''DEMOKRASİ ŞANSINI KAYBETTİ''

Söz konusu haberde, sanki demokratik seçime giden halk değilmiş gibi "Türkiye, demokrasisini onarmak için on yıldaki en iyi şansını kaybetti" ifadelere yer verilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!