banner2

Rus medyası Putin'in gizli silahını ilan etti: Radyoaktif tsunami oluşturabilir

Rus medyası Putin'in gizli kıyamet silahının test atışlarının tamamlandığını ilan etti. Denizaltıda kullanılacak Poseidon silahının radyoaktif tsunami oluşturabileceğine dikkat çekildi.

Dünya 18.01.2023, 13:32 18.01.2023, 17:39
Abone ol
Rus medyası Putin'in gizli silahını ilan etti: Radyoaktif tsunami oluşturabilir

Ukrayna Savaşı'nın birinci yılı yaklaşırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gizli silahları da ortaya çıkmaya başladı. Rus devlet medyası Putin'in 'kıyamet silahı' olarak da adlandırılan gizli silah projesinin üretiminin başladığını duyurdu. Poseidon kıyamete topları olarak bilinen silah sisteminin 2018'den beri geliştirildiği belirtildi. 

TEST ATIŞLARI TAMAMLANDI

Rus resmi haber ajansı TASS'ın Rus ordusuna bağlı kaynaklardan aktardığına göre Kıyamet Silahı Poseidonun test atışları tamamlandı ve füzeye nükleer savaş başlığı da takıldı. Rusya Savunma Bakanlığı ise konu ile ilgili henüz bir açıklama yayımlamadı. 

PUTİN'İN 6 SÜPER SİLAHI

Putin'in 6 tane "süper silahı" olduğu belirtilirken "Poseidon isimli silahın üretildiği ve yakında Belgorod isimli nükleer enerjiyle çalışan denizaltıda kullanılacak." ifadelerine yer verildi.

Putin'in diğer gizli silahları ise Avangard hipersonik araç, Sarmat kıtalararası balistik füze, Burevestnik kruz füzesi, Kinzhal balistik füze ve Zircon hipersonik füze olarak biliniyor.

RADYOAKTİF TSUNAMİ OLUŞTURABİLİR

Poseidon isimli füzenin nükleer ve konvansiyonel savaş başlığına uyumlu olduğu ve saatte 200 kilometre hıza çıkabildiği belirtilirken füzenin kullanılmasının ardından radyoaktif tsunami oluşabileceğine dikkat çekildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!