banner2

Paşinyan'dan ılımlı Türkiye açıklaması

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türk kamuoyundan bazı olumlu sinyaller aldıklarını belirterek, 'Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz' şeklinde konuştu.

Dünya 27.08.2021, 14:36 27.08.2021, 14:46
Abone ol
Paşinyan'dan ılımlı Türkiye açıklaması

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, başkent Erivan'da düzenlenen hükümet toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Ermenistan ile Türkiye arasındaki ilişkilere açıklık getiren Başbakan Paşinyan, "Türk kamuoyundan bazı olumlu sinyaller alıyoruz. Bu sinyalleri değerlendireceğiz, olumlu sinyallere olumlu sinyallerle cevap vereceğiz" dedi.

ERDOĞAN'IN 'KALICI BARIŞ' ÇAĞRISI KARŞILIK BULABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Ağustos'ta yaptığı konuşmada Ermenistan'la ilgili, "Bölgemizde süregiden gerilimleri suhuletle çözüme kavuşturmak için ikili ve çok taraflı olarak pek çok adım attık. Dağlık Karabağ'daki işgalin sona ermesiyle birlikte bölgemizde kalıcı barış adına yeni bir fırsat penceresi açıldığını, Ermenistan'ın bunu değerlendirmesi halinde bizim de gerekeni yapacağımızı ifade ettik" ifadelerini kullanmıştı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!