banner2

İsveç'te eylem yasağını deldiler! PKK yandaşları bez parçalarıyla slogan attılar

İsveç'in başkenti Stockholm'de terör örgütü YPG/PKK sempatizanları, ülkenin Türkiye ile yaptığı anlaşmayı protesto etti.

Dünya 23.07.2022, 16:20 23.07.2022, 17:59
Abone ol

İspanya'nın başketi Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi öncesinde Tükriye, İsveç ve Finlandiya arasında üçlü mutabakat imzalanmıştı. İskandinav ülkeleri, üçlü mutakabakat sonrası Türkiye'ye verilen sözlerin yerine getirileceğini açıklamıştı. Ancak İsveç'teki görüntüler, Ankara'yı kızdıracak. İsveç'te terör örgütü YPG/PKK yandaşları gösteri düzenledi.

BEZ PARÇALARIYLA SLOGAN ATTILAR

Norra Bantorget Meydanı'nda toplanan terör örgütü yandaşları, İsveç Parlamentosu önüne kadar yürüdü. Terör örgütü YPG/PKK'yı simgeleyen bez parçaları açan örgüt yandaşları, İsveç İstihbarat Teşkilatı (SEPO) aleyhinde de slogan attı.

EYLEM YAPILMAMASI İSTENMİŞTİ

SEPO tarafından dün yapılan açıklamada ise terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerinin İsveç'te eylem yapmasının yasaklanması istenmişti.

ÜÇLÜ MUHTIRA İMZALANMIŞTI

Öte yandan, NATO'ya üyelik başvurusunda bulunan Finlandiya ve İsveç ile Türkiye arasında, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Zirvesi'nde Türkiye'nin endişelerini gidermeye yönelik üçlü muhtıra imzalanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!