İsrail Cenin'de 17 yaşındaki çocuğu katletti

İsrail ordusu, katliamlarına devam ediyor. İşgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında 17 yaşındaki Filistinli bir çocuğu öldürdü, bir kişiyi yaraladı.

Dünya 21.05.2022, 14:55 21.05.2022, 16:49
Abone ol
İsrail Cenin'de 17 yaşındaki çocuğu katletti

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Cenin’e düzenlediği baskın esnasında 17 yaşındaki bir gencin öldüğü, 18 yaşındaki bir gencin de ağır yaralandığı kaydedildi.

HASTANEYE 2 KİŞİ GETİRİLDİ

Cenin kentindeki İbni Sina Hastanesi Müdürü Cani Ebu Cuha da yaptığı açıklamada, hastaneye biri göğsünden ağır yaralı olmak üzere 2 kişinin getirildiğini belirtti.

FİLİSTİN RESMİ TELEVİZYONU DUYURDU

Ebu Cuha, göğsünden ağır yaralı kişinin müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade etti.

Filistin’in resmi televizyonu ise Emced Velid el-Fayid’in, Cenin’de İsrail askerlerinin mermisiyle vurularak öldürüldüğünü duyurdu.
Fayid'in 12 kez vurularak şehit edildiği gelen bilgiler arasında.

CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentine düzenlediği baskın sırasında açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Emced Velid el-Fayid  için cenaze töreni düzenlendi.

YÜZLERCE FİLİSTİNLİ KATILDI

İsrail askerlerinin öldürdüğü Fayid'in naaşı, Halil Süleyman Hastanesinden alınarak, Cenin Mülteci Kampı'na getirildi. Fayid'in cenaze törenine yüzlerce Filistinli katıldı.

Fayid'in naaşı, kılınan cenaze namazının ardından kent mezarlığında toprağa verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!