İsrail askerleri El Cezire muhabirini vurarak öldürdü! Görüntüler dehşet verici

Son dakika gelişmesine göre; El Cezire kadın muhabiri Şirin Ebu Akile Filistin'in Cenin kampında İsrail ordusu tarafından katledildi.

Dünya 11.05.2022, 08:23 11.05.2022, 11:29
Abone ol

İsrail'de son dönemde gerginlik artarken, Tel Aviv yönetimi saldırıların kaynağı olarak gördüğü işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin mülteci kampına günlük baskınlar düzenliyor. Al-Jazeera televizyon kanalının kadın muhabiri Şirin Ebu Akile, işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin mülteci kampında İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

BAŞINDAN VURULDU

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, muhabir Şirin Ebu Akile, İsrail askerleri tarafından gerçek mermiyle açılan ateş sonucu başından ağır yaralandıktan sonra yaşamını yitirdi.

BASKINI TAKİP EDİYORDU

Şirin Ebu Akile, İsrail ordusunun Cenin kampına düzenlediği baskını takip ediyordu.

İSRAİL ORDUSU'NDAN AÇIKLAMA

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise olayla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi. Ordu güçlerinin, "Cenin Mülteci Kampı'ndaki terör şüphelilerini yakalamak için terörle mücadele faaliyeti yürüttüğü" aktarılan açıklamada, İsrail askerlerinin kampa müdahalesi sırasında "onlarca silahlı Filistinlinin İsrail askerlerine ateş açtığı ve askerlere doğru patlayıcı madde fırlattığı" ileri sürüldü.

GAZETECİ ARKADAŞI OLAYI ANLATTI

Bölgeye Akleh ile giden gazetecilerden biri, yaşanan olayın detaylarını anlattı:

"Sabah 06:30'da bir grup gazeteciyi taşıyan araç Cenin mülteci kampına geldi. Kampa yapılan bir İsrail baskını için oradaydılar. Çatılara çok sayıda İsrailli keskin nişancı yerleştirilmişti. Shireen Abu Akleh, kaskını takmış ve üzerinde açıkça PRESS yazan yeleğiyle araçtan indi. Ve İsrailli bir keskin nişancı O'nu hemen vurdu. Kulağına yakın bir yerden vurulmuştu. Akleh, bir duvarın yanına düştü."

ŞEHADET ANI

Gazeteci Akleh vurulmasının ardından Cenin'deki İbn-i Sina hastanesine getirildi. Burada gazeteci arkadaşının bağırışları ardında Akleh'in şehadet anı görüntülendi.

''ORDU OLAYI ARAŞTIRIYOR''

İsrail askerlerinin de "silahlı kişilere ateşle karşılık verdiği ve vurulanlar olduğu tespit edildiği" kaydedilen açıklamada, "Ordu olayı araştırıyor ve gazetecilerin Filistinli silahlı kişiler tarafından vurulmuş olma olasılığını inceliyor." ifadelerine yer verildi.

KATAR'DAN AÇIKLAMA

Katar Dışişleri Bakan Yardımcısı Lolwah Alkhater, Shireen Abu Akleh'in öldürülmesini kınadı. Alkhater ayrıca; "Devlet destekli İsrail terörizmine" son verilmesi çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!