banner2

İslam düşmanı İsveçli siyasetçi'den Kuran-ı Kerim'e çirkin saldırı

Geçtiğimiz günlerde çocuklara yönelik cinsel istismar içerikli ses kayıtlarıyla gündeme gelen, aynı zamanda İslam düşmanlığıyla bilinen İsveçli siyasetçi Rasmus Paludan, cami önünde Kuran-ı Kerim'i yakmaya kalkıştı.

Dünya 04.09.2021, 17:47 04.09.2021, 18:09
Abone ol

İslam düşmanı İsveçli siyasetçi Rasmus Paludan, İsveç'in başkenti Stockholm'da Diyanet İşlerine bağlı Fittja Ulu Camii'nin önünde İslam'a hakaretler ederek, Kuran-ı Kerim'i yere attı ve yakmaya kalkıştı.

CAMİNİN ÖNÜNDE ÇİRKİN SALDIRI

İslam düşmanı olmasıyla bilinen ve gündeme gelme peşinde olan İsveçli siyasetçi Rasmus Paludan, ülkenin başkenti Stockholm'da Diyanet İşlerine bağlı Fittja Ulu Camii'nin önünde İslam'a hakaretler ederek, yere attığı Kuran-ı Kerim'i yakmaya çalıştı. Çevrede bulunan müslümanlar ve Türk vatandaşları Paludan'a tepki gösterdi. Tepki gösterenlerden biri de Türk asıllı Fethi oldu. Fethi Kan, Paludan'ı korumaya çalışan polislere tepkisini dile getirdi. 

Burada vatandaşlardan sert tepki gören aşırı sağcı siyasetçi, Kur'an-ı Kerim'i yere attı. Bu çirkin provokasyona karşı çıkan Türk asıllı Fethi Kan, Paludan'ı koruyan polislere sert tepki gösterdi.

"MÜSLÜMAN ÜLKELERİNDEKİ KİLİSELERİN ÖNÜNDE İNCİL YAKILDIĞINI GÖRDÜNÜZ MÜ"

Paludan'a tepki gösteren ve onu koruyan polislere seslenen Kan, "Benim İncil'e saygım var. Hz. İsa'ya inanıyoruz. Müslümanlar hiçbir yerde İncil yakmaz. Siz, Müslüman ülkelerinde bulunan kiliselerin önünde İncil yakıldığını gördünüz mü? Yakılmaya kalkışıldığında polisin buna izin verdiğini gördünüz mü? Neden bu akıl sağlığı yerinde olmayan bir adama izin veriyorsunuz ve burada Müslümanların huzurunu kaçırmaya çalışıyorsunuz?" dedi.

Çevrdekilerin artan tepkisini gören polis, Paludan'ı hızla olay yerinden uzaklaştırdı.

Paludan, Stockholm'de Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Rinkeby, Skerholmen, Tensta, Husby, Hallunda ve Alby Mahallelerinde de benzeri provokasyonlar yaparken sert tepkilerle karşılaştı.

PALUDAN'A ÇOCUKLARA YÖNELİK CİNSEL İSTİSMAR İÇERİKLİ SES KAYITLARI İÇİN SUÇ DUYURUSU

Danimarka Çocuk Esirgeme Kurumu (Rädda Barnen) olaya sert tepki göstererek aşırı sağcı siyasetçi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çocuklara yönelik cinsel istismas içeren ses kayıtları geçtiğimiz günlerde basına sızan İslam düşmanı Paludan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!