banner2

İngiltere Başbakanı Johnson ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy görüştü

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin, uluslararası toplumun, Rusya'yı diplomatik ve finansal açından tamamen izole etmesi gerektiği konusunda hemfikir olduğu duyuruldu.

Dünya 27.02.2022, 01:02
Abone ol
İngiltere Başbakanı Johnson ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy görüştü

Başbakanlık Ofisi 10 Numara, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Johnson'ın, Zelenskiy ve Ukrayna halkının inanılmaz kahramanlığını ve cesaretini takdir ettiği belirtilerek, iki liderin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hesap ettiğinden daha büyük bir Ukrayna direnişiyle karşı karşıya olduğu konusunda mutabık kaldığı kaydedildi.

Yapılan açıklamada, Johnson'ın, İngiltere'nin Ukrayna'ya verdiği desteği yinelediği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Liderler, uluslararası toplumun, Rusya'yı diplomatik ve finansal açıdan tamamen izole etmesi gerektiği konusunda hemfikir. İki lider, Rusya'yı SWIFT'den çıkarmak için harekete geçme konusundaki artan istekliliği memnuniyetle karşıladı. Johnson ve Zelenskiy, Belarus'un, Putin'in şiddetinde bir kanal olarak oynadığı rol konusunda karşılıklı endişelerini dile getirdi."

ZELENSKİY'DEN JOHNSON'A TEŞEKKÜR

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy de sosyal medya hesabı üzerinden görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, İngiltere'ye Ukrayna ordusunu güçlendirmeye yönelik aldığı yeni karardan dolayı teşekkür etti.

Zelenskiy, "Saldırgana karşı koyulması yönünde ilerideki ortak adımlar konusunda anlaştık" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!