Yandex Metrica

Google, İsrail'i protesto eden mühendisini işten kovdu! Gerekçe ise 'politikamızı ihlal etti'

Google, İsrail'i protesto eden mühendisini işten kovdu! Gerekçe ise 'politikamızı ihlal etti'

Dünya'nın en büyük teknoloji şirketleri arasında yerini alan Google, New York'ta düzenlenen teknoloji etkinliğinde, İsrail'in Gazze'ye uyguladığı soykırıma karşı çıktığı için işten kovulduğu öğrenildi. 

Dünya

01.05.2024, 04:58

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yerini alan ve 1998 yılından beri faaliyet gösteren Google, 7 Ekim'den bu yana süren İsrail'in Gazze'yi abluka altına alması ve milyonlarca masum insanın katledilmesine yönelik akılalmaz bir olaya imza attı. 

Herkes onu ayakta alkışladı! Prenses Kate Middleton Wimbledon tenis turnuvasında duygusal anlara yaşadı! Herkes onu ayakta alkışladı! Prenses Kate Middleton Wimbledon tenis turnuvasında... Haberi Görüntüle

'SOYKIRIMI GÜÇLENDİREN TEKNOLOJİ ÜRETİMİNİ REDDEDİYORUM'

New York'ta düzenlenen bir teknoloji etkinliğinde İsrailli yöneticinin konuşması sırasında Google Cloud Mühendisi, "Soykırımı, apartheid'i veya gözetlemeyi güçlendirecek teknoloji üretmeyi reddediyorum" dedi. O anlarda ise etkinlikteki güvenlik görevlileri genç mühendisi yaka paça salondan attı.

 

Bir değil, iki değil tam 100 F-16: Çılgın siparişi işte böyle duyurdular! Artık onlar düşünsün Bir değil, iki değil tam 100 F-16: Çılgın siparişi işte... Haberi Görüntüle

GEREKÇE OLARAK 'POLİTİKA İHLALİ' DENİLDİ

Ancak o sözler üzerine ise Google sözcüsü, şirket adına düzenlenilen resmi etkinliğe müdahale ettiği ve konuşmacının sözünü kestiği için çalışanını kovduklarını duyurdu. Google Sözücüsü yaptığı açıkalamda;  "Sorun ne olursa olsun bu davranış kabul edilebilir değil ve çalışanın işine politikalarımızı ihlal ettiği için son verildi." dedi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

1

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading