Yandex Metrica

Mehmetçik NATO görevinde: Kosovalı askerlere keskin nişancı eğitimi verildi

Mehmetçik NATO görevinde: Kosovalı askerlere keskin nişancı eğitimi verildi

Kosova'da NATO görevi kapsamında bulunan Türk askeri Kosova Güvenlik Gücü (FSK) askerlerine yönelik keskin nişancı eğitimi verdi. 

Dünya

02.05.2024, 23:27

Kosova Güvenlik Gücü tarafından yapılan açıklamada "Türkiye, mesleki ve teknik kapasitelerin geliştirilmesinde FSK'ye yardımcı olmakta ve böylece FSK'nin misyonunu yerine getirmesine katkıda bulunmaktadır." ifadesi kullanıldı.

Tepkiler geri adım attırdı: Refah'ta bulunan sınır kapısı açıldı Tepkiler geri adım attırdı: Refah'ta bulunan sınır kapısı açıldı Haberi Görüntüle

2009'DA KURULDU

FSK yani Kosova Güvenlik Gücü, 2009'da Kosova ve sınır ötesinde kriz yönetim operasyonlarını sağlaması, ülkede sivil savunma operasyonlarında ve doğal afetler ile diğer acil durumlarda görev yapması amacıyla kuruldu. Başta silahsız olan FSK, 2018 yılında yapılan yasal değişiklikle silahlı kuvvetlere dönüştürülmeye başlandı. Bu sürecin 10 yıl sürmesi bekleniyor. 

O ülkede hortum kabusu! Depo çöktü 50 kişi mahsur kaldı O ülkede hortum kabusu! Depo çöktü 50 kişi mahsur kaldı Haberi Görüntüle

TÜRK ASKERİ 1999'DAN BERİ KOSOVA'DA

1999'dan bu yana Kosova'da KFOR bünyesinde görev yapan Türk askeri, FSK'nin silahlı kuvvetlere dönüştürülme sürecine çeşitli katkılarda bulunuyor.

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Loading