banner2

Eski ABD Büyükelçisi Jeffrey: Yunanistan Türkiye'ye takıntılı

ABD'nin eski DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi James Jeffrey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim zaferini değerlendirdi. Yunanistan-Türkiye arasındaki ikili ilişkilere de değinen Jeffrey, Yunanistan'ın Türkiye'ye takıntılı olduğu ifade etti.

Dünya 01.06.2023, 12:06 01.06.2023, 18:13
Abone ol
Eski ABD Büyükelçisi Jeffrey: Yunanistan Türkiye'ye takıntılı

ABD'nin eski DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi James Jeffrey, Atlantik Konseyinin düzenlediği panelde, seçim sonrası yeni dönemde Türk-Amerikan ilişkileri ve Türkiye dış politikası masaya yatırdı.

İLİŞKİLERİN İYİLEŞMESİ BEKLENİYOR

Türkiye'nin yeni dönemde dış politikası ve ABD ile ilişkileri üzerine değerlendirmelerde bulunan Jeffrey, Washington ile Ankara arasındaki ilişkilerin iyileşmesini beklediğini söyledi.

"BÜYÜK BİR ADIM"

James Jeffrey, ABD Başkanı Joe Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak tebrik etmesinin "ilişkileri tamir etmek için büyük bir adım" olduğunu söyledi.

"ZERRE FİKRİM YOK"

İsveç'in NATO'ya katılmasını hakkında açıklama yapan ABD'nin eski DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi James Jeffrey, "Onun (Erdoğan) bu hafta ne yapacağı konusunda zerre fikrim yok." dedi.

"TAKINTILILAR"

Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerilimlere da değinen Jeffrey, Türkiye'ye takıntılı olmanın Yunan dış politikasının ana unsurlarından biri olduğunu ifade ederek, "Düşmanlıklar ve rahatsızlıklar ne olursa olsun Türklerin Yunanistan konusunda bir takıntısı söz konusu değil. Onların çok daha büyük meseleleri var." dedi

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!