Yandex Metrica

Erdoğan karşıtı The Economist tavır değiştirdi: Kılıçdaroğlu başarısızlığa mahkum

Erdoğan karşıtı The Economist tavır değiştirdi: Kılıçdaroğlu başarısızlığa mahkum

14 Mayıs seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan haberler yayınlayan İngiltere merkezli dergi The Economist, ikinci tur öncesi kararını değiştirdi. Economist, seçimi kazanmaya yakın olan ismin Erdoğan olduğunu vurguluyor.

Dünya

23.01.2024, 20:57

İngiltere merkezli dergi The Economist, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Millet İttifakı'na olan desteğiyle biliniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan ve 'Erdoğan gitmeli' gibi ifadeler kullanan dergi, ikinci turu 28 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi öncesinde tavır değiştirdi.

Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Haberi Görüntüle

"ERDOĞAN KAZANACAK"

Economist, "Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimini kazanmaya hazırlanıyor" başlığıyla servis ettiği analizinde, Erdoğan'ın ilk turda sadece ilk sırayı almakla kalmadığını, aynı zamanda parlamento seçimlerinde bir zafer elde ettiğini vurguladı. 

"Erdoğan rüzgarı arkasına almış durumda" ifadesi kullanılan analizde, Kılıçdaroğlu'nun, "ilk turdaki yenilgiyi telafi etmek için ikinci tur öncesi milliyetçi seçmene kur yaptığı" söyleniyor. Söz konusu analizde, Kılıçdaroğlu'nun başarısızlığa mahkum olduğu söylenirken, konuşmalarının milyonlarca kişiyi ikna etmemesi halinde; Erdoğan'ın yeniden zaferini taçlandıracağı ifade ediliyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading