banner2

Elon Musk Twitter'ı resmen satın aldığını duyurdu

Son dakika haberleri... Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Twitter'ı resmen satın aldığını açıkladı.

Dünya 27.10.2022, 16:54 27.10.2022, 17:15
Abone ol
Elon Musk Twitter'ı resmen satın aldığını duyurdu

Son dakika haberleri... Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Twitter'ı resmen satın aldığını açıkladı.

''DİYALOG FIRSATI KAYBEDİLDİ'

Basın açıklamasında Twitter'ı satın almamasının nedeni olarak düşüncelerin özgürce ifade edilebildiği bir ortam yaratmayı amaçladığını söyleyen Musk'ın açıklaması şu şekilde:

"Sevgili Twitter Reklamverenleri

Twitter'ı satın alma konusundaki motivasyonumu paylaşmak için açıklama yapmak istedim.

Twitter'ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm hakkında çok fazla spekülasyon yapıldı. Çoğu yanlış çıktı.

Twitter'ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesinin şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın, uygarlığın geleceği için önemli olmasıdır.

Şu anda sosyal medyanın daha fazla nefret üreten ve toplumumuzu bölen aşırı sağ ve aşırı sol yankı odalarına ayrılması büyük bir tehlikedir.

Bitmek bilmeyen tıklama arayışında, geleneksel medyanın çoğu, parayı getirenin bu olduğuna inandıkları için, bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi, ancak bunu yaparken diyalog fırsatı kaybedildi.

Bu yüzden Twitter'ı satın aldım.''

'HER ŞEYİN UYGULAMASI' NEDİR?

Elon Musk, Twitter’ı her şeyi kapsayan X uygulamasının temelini atmak için almak istediğini duyurmuştu. Peki X uygulaması nedir?

Musk’ın her şey uygulaması olarak nitelendirdiği X, kullanıcıların tüm işlerini tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirmesine imkan tanıyacak. Musk’ın bahsettiği X uygulamasının nasıl bir tasarıma sahip olacağı ve hangi alanları kapsayacağı henüz bilinmiyor. Musk, Twitter’ı satın aldığında X uygulaması sürecinin 3 ile 5 yıl arasında hızlanacağının altını çiziyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!