banner2

Cezayir’de çöle kar yağdı! Birçok kent ve köy yolu kapandı

Cezayir’in güneybatısındaki bazı çöl bölgeler ender görülen kar yağışıyla beyaza büründü. 2012 yılından sonra ilk kez yağan kar bölge halkında sevinç yarattı. Sosyal medya platformları, bölgedeki kar yağışını gösteren fotoğraf ve görüntülerle doldu.

Dünya 25.01.2023, 09:38 25.01.2023, 11:24
Abone ol

Cezayir’in güneybatısındaki bazı çöl bölgeler nadir görülen kar yağışıyla birlitke beyaz örtüye büründü. Ülkenin kuzey bölgeleri fırtınalı soğuk hava dalgası altına girerken, birçok kent ve köy yolu da kar yağışı nedeniyle kapandı.

ÇÖL ALANLARI BEYAZA BÜRÜNDÜ

Beşar Valiliğinin sosyal medya hesaplarından paylaşılan fotoğraf ve görüntüler sıra dışı bir tablo oluşturdu. Yoğun kar yağışının etkili olduğu bölgede bazı çöl alanları ve kum tepelerinin beyaza büründüğü görüldü. Fas sınırındaki Beşar kentine en son 2012 yılında kar yağmıştı.

BÖLGE HALKI SEVİNCE BOĞULDU

2012 yılından sonra ilk kez yağan kar bölge halkında sevinç yarattı. Sosyal medya platformları, bölgedeki kar yağışını gösteren fotoğraf ve görüntülerle doldu.

KAR YAĞMAYA DEVAM EDECEK

Cezayir Meteoroloji Dairesine göre, bu gece ülkenin güneyindeki Gardaya eyaleti başta olmak üzere diğer çöl bölgelerinde de kar yağması bekleniyor.

Meteoroloji Dairesi, daha önce, Beşar kentinde deniz seviyesinden 800 ila 1000 metre yükseklikteki alanlarda kar yağışı uyarısı yapmıştı.

KENT VE KÖY YOLU KAPANDI

Kış mevsiminin başından bu yana Cezayir’in kuzey bölgeleri fırtınalı soğuk hava dalgası altına girerken, birçok kent ve köy yolu da kar yağışı nedeniyle kapandı.

BARAJALRDA CİDDİ DÜŞÜŞ YAŞANIYORDU

Ülkede 3 yıldır kuraklık nedeniyle baraj, yer altı suları ve nehir seviyelerinde ciddi düşüş yaşanıyordu. 11 yıl sonra yağan kar ülkedeki barajların ve nehirlerin su seviyesinin yükselmesinden büyük rol oynayacak.

İşte objektiflere yansıyan diğer kareler...Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!