banner2

Amerika'dan önemli açıklama: Rusya on binlerce ek asker getirdi

Amerikalı üst düzey bir askeri yetkili, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusuna on binlerce yeni asker getirdiğini ancak cephe hattına getirilen bu yeni birliklerin de teçhizat ve eğitim bakımından yetersiz olduğunu ifade etti.

Dünya 23.01.2023, 22:40 23.01.2023, 22:51
Abone ol
Amerika'dan önemli açıklama: Rusya on binlerce ek asker getirdi

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin Pentagon'da (ABD Savunma Bakanlığı) bir grup gazeteciye bilgilendirmede bulunan yetkili, Ukrayna ordusunun ülkenin doğusunda Rusya'nın kontrolündeki Kreminna kasabasına yönelik karşı saldırı başlattığını ve az ilerleme kaydettiğini söyledi.

Yetkili, Rusya'nın da Bahmut kasabasının yakınındaki yerleri almaya çalıştığını ve bölgede çatışmaların devam ettiğini bildirdi.

EĞİTİMLERİNDE ÖNEMLİ BİR İYİLEŞTİRME YOK

Rusya'nın ağır kayıplar verdiğini belirten yetkili, Rus ordusunun hafta sonu cephe hattına on binlerce ek asker getirdiği bilgisini verdi.

Yetkili, "Birlikleri güçlendirme, kaybedilenlerin yerini doldurma bakımından bu sayı oldukça yüksek olmasına rağmen, bu kuvvetlerin eğitimlerinde önemli bir iyileştirme yok. Eğitim ve teçhizat bakımından yetersizler, aceleyle savaşa gönderilmişler" ifadelerini kullandı.

Amerika'nın Ukrayna'ya neden M1 Abram tanklarını vermediği sorularını geçiştirmeye çalışan yetkili, ABD ve diğer ortaklarının Ukrayna'nın mevcut ihtiyaçlarını karşıladığını dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!