banner2

Alman bakan askeri helikopterle oğlunu tatile götürdü! 'Hava kuvvetleri Lutfhansa ile karıştırılmamalı'

Almanya'da Savunma Bakanı Christine Lambrecht oğlu ile birlikte devlete ait askeri helikopterle yaptığı özel gezi sebebiyle halkın tepkisiyle karşılaştı.

Dünya 10.06.2022, 10:35 10.06.2022, 10:53
Abone ol
Alman bakan askeri helikopterle oğlunu tatile götürdü! 'Hava kuvvetleri Lutfhansa ile karıştırılmamalı'

Almanya'da Savunma Bakanı Christine Lambrecht'in oğlu ile birlikte devlete ait askeri helikopterle özel geziye çıkması tepkilere sebep oldu. 

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada uçuş bedelinin ödendiği söylense de eleştiriler kesilmesi. 

CDU-CSU grubunun Federal Meclis'teki sekreteri Thorsten Frei, konuyla alakalı yaptığı açıklamada, "Bundeswehr'i (Alman Silahlı Kuvvetleri) özel ve partizan amaçlarla kullanmak kabalıktır. Savunma Bakanı daha fazla incelik göstermeli ve hava kuvvetlerini ana Alman havayolu şirketi Lufthansa ile karıştırmamalı" ifadelerine yer verdi. 

'PROSEDÜR OLDUKÇA OLAĞANDIŞI' 

Koalisyon ortağı Yeşiller ve Hür Demokrat Parti üyesi Federal Meclis'teki savunma komitesinin başkanı Marie-Agnes Strack-Zimmermann, prosedürün oldukça olağandışı olduğunu ifade ederek bir açıklama yapılması gerektiğini belirtti.

Bakan Lambrecht ve 21 yaşındaki oğlu Alexander Lambrecht, nisan ayı ortasında askeri bir helikopterle Schleswig-Holstein'daki Sylt adasına özel bir konaklama için gitmişti.

ÖNCE TABUR ZİYARETİ SONRA TATİL 

Burada bir taburu ziyaret eden Lambrecht daha sonra Paskalya tatili için oğlu ile birlikte Cougar tipi helikopterle adaya geçti. 

Bakanın oğlu, sosyal medyada helikopterde olduğunu gösteren bir fotoğraf paylaştı. Bakanlık Lambrecht'in oğlunun uçuş bedelini ödediğini belirtti. 

Alman basını Bild'in haberine göre Lambrecht oğlunu daha önce 7 kez yurt dışı gezisine götürdü ve masrafları ödedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!