Yandex Metrica

Afgan Havva bebek, THY'nin tahliye uçağında dünyaya merhaba dedi

Afgan Havva bebek, THY'nin tahliye uçağında dünyaya merhaba dedi

Türk Hava Yollarının, Dubai-Birmingham tahliye uçağında seyahat eden Afganistan vatandaşı Soman Noori, 10 bin metre yükseklikte doğum yaptı.

Dünya

14.02.2024, 22:58

Türk Hava Yollarının (THY), Dubai-Birmingham tahliye uçağında seyahat eden Afganistan vatandaşı Soman Noori, 10 bin metre yükseklikte doğum yaptı.

173 ölü 1.200 tutuklama! Asker sokaklara indi, ülke genelinde internet bağlantısı kesildi! Bangladeş alev alev yanıyor 173 ölü 1.200 tutuklama! Asker sokaklara indi, ülke genelinde internet... Haberi Görüntüle

10 BİN METREDE DÜNYAYA MEHABA DEDİ

THY Basın Müşavirliği tarafından aypılan açıklamaya göre, ülkelerinde oluşan güvensiz ortam ve hayat şartlarının zorlaşması nedeniyle Afgan vatandaşları farklı ülkelerde yeni bir gelecek için umut yolculuklarına çıkıyor.

"TK3281" sefer sayılı tahliye uçuşu ile Dubai'den İngiltere'nin Birmingham kentine seyahat eden 26 yaşındaki Afganistan vatandaşı Noori, 10 bin metrede doğum yaparak, gökyüzünde yeni bir yaşamı kucağına aldı.

THY kabin ekiplerinin gerçekleştirdiği doğum sonrası bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Afganistan'da İngiltere için çalışan Afgan vatandaşlarının tahliyesi için düzenlenen uçuşta başlayan doğum, Türkiye saati ile saat 04.00 civarında Kuveyt hava sahasında tamamlandı.

Yahudiler ABD Kongresi'ni bastı: 'Özgür Filistin' sloganları attılar, Netanyahu'yu protesto ettiler Yahudiler ABD Kongresi'ni bastı: 'Özgür Filistin' sloganları attılar, Netanyahu'yu protesto... Haberi Görüntüle

KABİN EKİPLERİ DOĞUM YAPTIRDI

Bebek bekleyen yolcunun doğum sancılarının başladığını öğrenen kabin ekibi uçakta doktor anonsu yaptı.

Yolcular arasında doktorun bulunmaması sebebiyle kabin ekibi aldıkları eğitim ile doğumu gerçekleştirdi. Baba Taj Moh Hammat (30) ve anne Soman Noori 3. çocukları olduğu öğrenilen bebeğin ismini "Havva" koydu.

Kuveyt'e tedbir amacıyla inen uçak, gerekli kontrollerin ardından bebek ve ailesiyle beraber Birmingham'a hareket etti. Sefer, güvenli şekilde sona erdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading