banner2

Abluka altındaki Gazze'ye saldırı! İsrail uçakları sivilleri hedef aldı

İsrail abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırı düzenledi. İsrail'e ait savaş uçakları sivil yerleşim birimlerini hedef aldı.

Dünya 02.02.2023, 11:05 02.02.2023, 12:21
Abone ol

İsrail, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırı düzenledi. Filistin resmi haber ajansı Wafa'nın aktardığına göre, İsrail savaş uçakları üç roketle Gazze Şeridi'nin orta kesimlerinde bulunan bölgeye saldırdı. Sivil yerleşimler hedef alınırken bölgede yangın çıktı. 2022'de İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları belirgin bir şekilde artarken Benjamin Netanyahu'nun yeniden göreve geldiği 2023 Ocak ayından itibaren ise had safhaya ulaştı.  

SİVİL YERLEŞİM YERLERİNE SALDIRDILAR

Gazze'nin güneybatısında ise Şeyh Aclin bölgesine iki roketle saldırı düzenlendi ve bölgede ciddi maddi hasar oluştu.

Şeyh Aclin'in yanı sıra Gazze'nin orta ve kuzey kesimlerindeki tarım alanları ve Beyt Lahye beldesinin kuzeyinde bulunan bir nokta da bombalandı.

İSRAİL'DEN ROKETLİ SALDIRI İDDİASI

İsrail Ordu Sözcülüğü ise Gazze'den roket fırlatıldığını ve İsrail hava savunma sistemlerinin roketi etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

BEN-GVİR'DEN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

İsrail'e fırlatılan roket hakkında konuşan polisten sorumlu Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, sosyal medya hesabından açıklama yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

Gazze'den fırlatılan roket, hapishanedeki teröristlerin koşullarını ağırlaştırma çalışmalarımızı engellemeyecek.

Ben-Gvir, Filistinlilere karşı "şahin" politikaları savunan aşırı sağcı siyasetçi Ben-Gvir, Gazze'den fırlatılan rokete karşılık verme yöntemini değerlendirmek üzere kabineden acil toplantı talep ettiğini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!