banner2

21 haftalık doğdu! En erken doğan ve yaşayan bebek olarak rekorlar kitabına girdi

ABD’nin Birmingham Alabama Üniversitesi Hastanesi’nde 2020’nin Temmuz ayında henüz 21 haftalıkken dünyaya gelen Curtis Means, dünyanın en erken doğan ve hayatta kalan bebeği olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girdi.

Dünya 11.11.2021, 11:26
Abone ol
21 haftalık doğdu! En erken doğan ve yaşayan bebek olarak rekorlar kitabına girdi

Birmingham Alabama Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, anne Mcihelle ‘Chelly’ Butler’ın normal bir hamilelik dönemi geçirmesine rağmen 4 Temmuz 2020’de acil ameliyata alındığı ve 5 Temmuz’da Curtis Means’in, henüz 21 haftalıkken dünyaya geldiği ifade edildi.

Means’in kilosunun doğduğunda 420 gram olduğu aktarıldı. Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilerde, Means’in hayatta kalma şansı çok düşük olmasına rağmen tedaviye yanıt verdiği ve haftalar boyunca güçlendiği belirtildi.

NİSAN 2021’DE TABURCU OLDU

Means, hastanede tedavi altında geçirdiği 275 günün ardından taburcu edildi. Anne Butler hastanedeki sağlık personeline teşekkür etti.

“Zor bir yolculuktu, ancak UAB ekibine ve onların sürekli desteğine minnettarım. Bize zaman ayırdılar ve yolun her adımında neler olduğunu bilmemi sağladılar. Oğlum ve benimle gerçekten ilgilendiler”

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!