WhatsApp'tan dev adım! Kripto para gönderme dönemi resmen başladı!

Novi üst düzey yöneticilerinden Stephane Kasriel, Twitter platformundan yapmış olduğu açıklamada WhatsApp uygulaması üzerinden kripto para gönderme faaliyetlerinin bugün itibarıyla başlandığını duyurdu.

Bilim / Teknoloji 10.12.2021, 11:42
WhatsApp'tan dev adım! Kripto para gönderme dönemi resmen başladı!

Sosyal medya mecralarında yer alan haberlere göre Novi Wallet’in başında bulunan isim Stephane Kasriel, WhatsApp uygulaması üzerinden stablecoin USDT gönderimi açısından çalışmalara başlandığını açıkladı.

UÇTAN UCA ŞİFRELEME MEKANİZMASI ZARAR GÖRMEYECEK

Tecrübeli yönetici kasriel, WhatsApp uygulaması üzerinden kripto paraların gönderilmesini sağlamak amacıyla çalışmaların devam ettiğini açıklarken, WhatsApp uygulamasının gizlilik ile uçtan uca mekanizmasının herhangi bir zarar görmeyeceği garantisini de verdi.

ÖNCELİKLE PİLOT BÖLGELERDE KULLANILACAK

Novi Wallet’in üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bu entegrasyonu, taraflar arasında USDT, Stablecoin kripto para biriminin gönderilmesini imkan tanıyacak. Başlangıç açısından bu uygulamanın sadece ABD lokasyonundaki sayılı insan açısından aktive edileceği söylendi. Öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde pilot bölge olarak seçilecek bir alanda Whatsapp uygulaması üzerinden kripto para gönderilmesine imkan tanıyan platformun aktif şekilde kullanılması ve daha sonrasında ise sistemin tamamen oturmasından sonra pilotu bölgenin genişletilmesi ve daha sonraki dönemler açısından bütün dünyada kullanılmasına imkan tanınacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!