banner2

Son dakika: Elon Musk'tan yardım çağrısına jet yanıt! Binlerce Starlink uydusu Türkiye'ye yönlendirildi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.4'lük depremin ardından uluslararası yardım çağrısında bulunuldu. O yardım çağrılarına Tesla, SpaceX ve Twitter'ın patronu Elon Musk'tan jet yanıt geldi. Musk, Starlink uydularını Türkiye'ye yönlendireceğini açıkladı.

Bilim / Teknoloji 06.02.2023, 09:13 06.02.2023, 12:32
Abone ol
Son dakika: Elon Musk'tan yardım çağrısına jet yanıt! Binlerce Starlink uydusu Türkiye'ye yönlendirildi

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili doğrudan etkileyen 7.4'lük deprem devletin tüm birimlerini teyakkuza geçirdi. Öte yandan, depremin şiddeti sebebiyle uluslararası yardım çağrısında bulunuldu. Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, bu çağrıya yanıt verdi.

Elon Musk,hükümetin onaylaması halinde milyonlarca kişiye internet hizmeti sağlayacak Starlink uydularını Türkiye'ye yönlendirebileceğini açıkladı. 

ONAYLANIR ONAYLANMAZ GÖNDEREBİLİRİZ.

Yale Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Emin Adin, Twitter hesabından Elon Musk'ı etiketleyerek; "Türkiye ve komşu ülkeleri büyük bir deprem vurdu. Ciddi iletişim eksiklikleri yaşanıyor. Starlink uydularınız için yardım etme şansınız var mı?" sorusunu yöneltti.

Musk ise bu paylaşımı "Starlink henüz Türk hükümeti tarafından onaylanmadı. Onaylanır onaylanmaz gönderebiliriz" ifadesiyle yanıtladı.

TÜRKİYE'DEN TEŞEKKÜR

Türkiye, Elon Musk'ın Starlink uydu desteği teklifine teşekkür edip, Türksat'ın kapasitesinin yeterli olduğunu bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!