banner2

GTA Trilogy nedir, oyun görselleri nasıl? GTA Trilogy fiyat nedir?

GTA'nın üreticisi Rockstar'ın paylaşımını görenler, GTA Trilogy nedir? GTA'nın yeni oyun görüntüleri nasıl gibi sorular sordular, gelin birlikte cevap verelim.

Bilim / Teknoloji 11.11.2021, 13:10 24.11.2021, 11:29
Abone ol
GTA Trilogy nedir, oyun görselleri nasıl? GTA Trilogy fiyat nedir?

Oyunseverlerin uzun zamandır heyecanla beklediği o haber nihayet geldi. Geçtiğimiz günlerde ROCKSTAR Games, twitter adresinden bir video paylaşarak 'Gta The Trilogy: The Definitive Edition'ın çıkacağını bizlere açıkladı. Kullanıcılar 'Gta The Trilogy'de hangi paketler yer alacak?' sorusunun cevabını bu duyuru sayesinde almış oldu. The Trilogy paketinin içerisinde GTA 3, Vice City ve San Andreas serilerinin remastered (Yeniden Düzenlenmiş) olarak geleceği açıklandı.

GTA THE TRILOGY: THE DEFINITIVE EDITION NE ZAMAN ÇIKACAK?

GTA'nın bu serisiyle alakalı dedikodular çıktığından bu yana sürekli olarak bazı tarihler sızdırılıyor fakat net bir tarih belirtilmiyordu. Bu konuya da açıklık getiren ROCKSTAR, oyunun bu yılın içinde (Tahminler Kasım Olacağı yönünde) oyunun Playstation 4, Playstation 5, XBOX, Nintendo ve Pc sürümlerinin çıkacağını, Android ve İOS uyumlu serilerin de 2022'nin başında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ayrıca ROCKSTAR firması bu oyunların eski hallerinin dijital ortamlarda artık satılmayacağını açıkladı.

REMAKE VE REMASTERED NEDİR?

Remastered oyunun grafik ve seslerinin günümüz teknolojisine uygun olarak yenilenmiş sürümüdür. Geçmiş yıllarda çıkan ve beğenilen oyunları, yeni nesil konsol ve pc'lere uygun hale getirme işlemidir. Remake ise bir oyunu sıfırdan yapma işidir. Önceki oyunun tasarımları ve oyun motoru remake işleminde kullanılmaz.

GTA THE TRILOGY: THE DEFINITIVE EDITION'DA BİZLERİ NE BEKLİYOR?

GTA V'in oyun piyasalarını alt üst eden satışlarının ardından ROCKSTAR oyun dünyasında bambaşka bir yer edinmişti. Tabi bu noktada firmaya karşı beklentiler de bir hayli yükseldi. Oyunun yeni sürümünde bizleri ne beklediğine dair ne bir şey olmasa da oyunun içeriğine dair güçlü dedikodular yer alıyor. Çoğunlukla Mafia serisi kadar iyi bir yenilenme beklenmese de konu GTA olunca oyunseverlerin ROCKSTAR'IN piyasayı sarsacak bir iş yapacağına inanıyorlar. Hikayede her ne kadar tamamen değişiklik yapılmayacağı düşünülse de yeni görevlerin geleceği konuşuldu.

GTA THE TRILOGY: THE DEFINITIVE EDITION'DA HANGİ OYUN MOTORU KULLANILDI?

Yenilenen üç oyunun da 'Unreal Engine' oyun motoruyla tekrar geliştirildiği açıklandı. GTA oyunları GTA IV'e kadar 'RenderWare' adında oyun motoruyla geliştirildi. Ardından GTA IV ile ROCKSTAR GAMES  'Rage' oyun motorunu kullanmaya başladı. 

GTA THE TRILOGY: THE DEFINITIVE EDITION'DA ESKİ HİLELER GEÇERLİ OLACAK MI?

Bu konu henüz netlik kazanmadı. GTA Trilogy eski oyunların yenilenmiş versiyonları olsa da aynı bölümlerin ve aynı hilelerin geçerli olacağı konuşuldu. 

GTA THE TRILOGY: THE DEFINITIVE EDITION VİDEO

Merakla beklenen GTA THE TRILOGY: DEFINITIVE EDITION 'un videosunu twitter hesabından yayınlandı. Kullanıcılar yeni  oyun görsellerinin beklentileri karşılamadığı yorumlarını yaptılar.

GTA THE TRILOGY: DEFINITIVE EDITION FİYAT

GTA THE TRILOGY: DEFINITIVE EDITION'un Türkiye pazarından 530 TL olacağı açıklandı.

GTA THE TRILOGY: DEFINITIVE EDITION NE ZAMAN ÇIKACAK

Rockstar 11 Kasım'da GTA THE TRILOGY: DEFINITIVE EDITION'un Türkiye'de oynanabileceğini açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!