DOLAR
9.3248 0.33
EURO
10.8515 0.23
ALTIN
533.33 0.88
BIST
1432.84 0.21

WhatsApp'tan kullanıcıları şaşırtan hamle! Gruplar kaldırılabilir...

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, en çok kullanılan özellikleri arasında yer alan grup mesajlaşmasıyla özelliğiyle ilgili radikal bir değişikliğe hazırlanıyor. Şirketin 'Topluluk' adını verdiği uygulamanın WhatsApp gruplarının yerini alabileceği belirtildi. Ancak bu konu hakkında şirket kanadından resmi bir açıklama gelmedi.

Teknoloji 12.10.2021, 12:35
WhatsApp'tan kullanıcıları şaşırtan hamle! Gruplar kaldırılabilir...

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp'ta dikkat çeken değişiklikler üzerinde çalışılıyor. Şu anda test aşamasında olan değişiklik hayata geçirilirse, "WhatsApp grupları" tarihe karışabilir. Fakat bunun yerine "Topluluk" adı verilen özellik hazırlanıyor. Yine de "Topluluk" adı verilen bu geliştirmenin ardından WhatsApp grupların kalkıp kalkmayacağı ise henüz net değil.

ÇOK SAYIDA ŞİKAYET ALIYORDU

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok kullanılan ancak bir o kadar da şikayete neden olan WhatsApp gruplarına alternatif yeni bir özellik için kolları sıvadı. Uygulamanın en son beta sürümü v2.21.21.6'da tespit edilen bu özelliğe Topluluk adı veriliyor.

ŞİRKETTEN RESMİ AÇIKLAMA HENÜZ GELMEDİ

Haber Global'de yer alan habere göre, halen testleri devam eden özelliğin WhatsApp gruplarının yerini alabileceği konuşuluyor. Ancak bu konuda resmi bir açıklama yok. Kod dizelerine bakan yazılımcılar hem Gruplar hem de Topluluk özelliğinin birlikte devam edeceğini düşünüyor.

Bir başka düşünce ise grupların adının topluluk olarak değiştirileceği yönünde.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?