Yandex Metrica

Sitede Ara

Sismik izolatör fiyatları ne kadar 2023? En ucuz sismik izolatör şirketleri hangileri?

Sismik izolatör fiyatları ne kadar 2023? En ucuz sismik izolatör şirketleri hangileri?

Türkiye'de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetlerindeki depremler sonrasında toplamda 11 il adeta yıkıma uğradı. Birçok binaların yıkıma uğraması sonrasında vatandaş internette Sismik izolatör hakkında araştırmalara başladı. Peki, Sismik izolatör nedir, fiyatları ne kadar 2023? En ucuz sismik izolatör şirketleri hangileri? İşte Sismik izolatöre ait tüm merak edilenler...

Teknoloji

24.04.2024, 12:09

16 Şubat 2023 Pazartesi tarihinde meydana gelen 'Asrın felaketi' olarak nitelenen merkezi Kahramanmaraş olan depremin ilk gününden beri arama kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Depremde binaların çoğunun yıkılması bazılarının ise yıkılmaması dikkat çekti. Bu olayın sonrasında vatandaşlar sismik izolatöre dair bilgileri internette araştırmaya koyuldu. Peki, Sismik izolatör nedir, fiyatları ne kadar 2023? En ucuz sismik izolatör şirketleri hangileri?

SİSMİK İZOLATÖR NEDİR?

Sismik izolatör nedir? sorusu sıkça araştırılıyor. Sismik izolatör, enerjiyi emecek ve bina üzerinde sönümleme tesiri oluşturacak formda icat edilmiştir. Bu sistem ile birlikte deprem anında binaya esneklik ve hareketin bir kısmı azaltılıyor. 

SİSMİK İZOLATÖR FİYATLARI NE KADAR 2023?

Sismik izolatör sisteminin fiyatları şirketten şirkete değişiklik gösteriyor. Yurt dışındaki fiyatlar ortalama 6 bin dolar seviyelerinde yer alıyor. Yurt dışında izolatörün tanesi ortalama 6 bin dolar seviyelerindedir. Ek olarak bir bina için en az 40 adet sismik izolatör gerekebiliyor. Bu  doğrultuda, fiyat olarak bir bina için 240 bin dolar yani güncel kura göre 4.519.128,00 Türk Lirası'na tekabül ediyor. 

EN UCUZ SİSMİK İZOLATÖR ŞİRKETLERİ HANGİLERİ?

- EMKE Sismik İzolasyon
- TİS - Teknolojik İzolatör Sistemleri 
- Özdekan Kauçuk
- Link Yapı Sanayi
- Arsan Kauçuk
- Artyol Mühendislik
- Ehilcad Mimarlık Mühendislik

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading