Yandex Metrica

Sitede Ara

Kendi NFT'nizi nasıl oluşturup satabilirsiniz? İşte binlerce dolar kazanmanın formülü

Kendi NFT'nizi nasıl oluşturup satabilirsiniz? İşte binlerce dolar kazanmanın formülü

NFT çılgınlığının gün geçtikçe artması, dijital içerik üreticilerini ve sanatçıları harekete geçirdi. Üreticiler, kendi sanat eserlerini NFT formatıyla şifreleyip satıyor. İşte NFT oluşturma yöntemleri...

Teknoloji

23.01.2024, 18:33

Coincolik'in haberine göre, NFT oluşturmadan, onu platformlarda dijital bir varlık haline getiremezsiniz. NFT oluşturmak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Bu yazımızda NFT’lerinizi kolayca oluşturabileceğiniz 5 platformu listeledik.

ENJİN

Ethereum blok zincirinin özel bir versiyonu olan JumpNet’i kullanarak Enjin aracılığıyla NFT oluşturabilirsiniz. Enjin’in kendi tokeni ENJ üzerinden ticaret yapabilirsiniz.

Bu nedenle, Enjin kullanarak NFT oluşturmaya başlamak için kendi ENJ fonunuza ihtiyacınız olabilir. Bir ENJ şu anda iki dolara mal oluyor. Ayrıca, işlemleri daha kolay hale getirmek için NFT’leri bu şekilde basarken Enjin cüzdanınızı bağlayabilir ve Enjin Coin’i (ENJ) Ethereum ve JumpNet blok zincirleri arasında taşıyabilirsiniz.

Üstelik Enjin, NFT oluşturmak için herhangi bir gaz ücreti almıyor. Ancak, Enjin sanat NFT’lerinden ziyade oyun NFT’lerine yönelik bir platformdur, bu nedenle sanat odaklı NFT’leriniz için başka platformlar düşünebilirsiniz.

BİNANCE SMART CHAİN

Dünyaca ünlü kripto borsası Binance, her gün milyarlarca dolar değerinde kripto para ticareti yapan genel olarak popüler ve güvenilir bir platformdur. Ancak Binance, kripto para ticaretinin ötesine geçerek orijinal Binance blok zincirinin yanında bağımsız olarak çalışan Binance Akıllı Zinciri (BSC) ile NFT’lerinizi kolayca oluşturabileceğiniz bir platformda sunuyor.

BSC kullanarak NFT oluşturmak ücretsiz olmasa da, ücret oldukça azdır. Şu anda, NFT başına sadece 0,05 milyar nb’ye mal oluyor, bu da yaklaşık 2,60 dolar. Bu nedenle, Binance Akıllı Zincir aracılığıyla NFT’nizi basmak için çok fazla ödeme yapmayacaksınız, ancak bunu diğer birçok platformda ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Ek olarak Binance, NFT’niz satın alındığında basım ücretine ek olarak %2,5 hizmet ücreti alır. Bu iki ücret can sıkıcı görünse de, diğer birçok NFT oluşturma platformunun aksine BSC’de gaz ücreti yoktur.

Binance Smart Chain’de NFT oluşturmak için bir Metamask veya Trustwallet yazılım cüzdanına ihtiyacınız olacak. Metamask ve Trustwallet’i hem masaüstünüze hem de akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

FORGE

Forge, Enjin gibi, oyun NFT’leri oluşturmak isteyenler için uygun bir platformdur. Oyun NFT’leri için Forge, tüm ihtiyaçlarınız için güvenilir ve kullanıcı dostu bir platformdur.

Bu listedeki diğer platformların aksine, Forge’in kendi bağımsız blok zinciri yoktur. Bununla birlikte, üç ana blok zincirini destekler: Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain.

Orijinal bir NFT oluşturucusu olmak istiyorsanız, Forge web sitesi bir form doldurmanızı ister; burada adınızı, temel iletişim bilgilerinizi girmeniz ve NFT portföyünüze sosyal medyaya bağlantılarınızı  girmeniz gerekir.

RARİBLE

Rarible, OpenSea’ye alternatif olarak hizmet eden popüler bir NFT platformudur. Rarible, OpenSea ile aynı trafiği almasa da, NFT’lerinizi oluşturmak ve satmak için Rarible iyi bir seçenektir. Ayrıca NFT meraklılarının bağlanabileceği bir topluluk bölümü vardır.

Dijital varlıkları oluşturmanın çevre dostu bir yol olan ve kullanıcıların daha az maliyetle NFT oluşturmalarına imkan sağlayan Rarible’de NFT’nizi ücretsiz olarak basmanıza olanak tanır.

OPENSEA

OpenSea, NFT ile ilgili her şeyi tek bir yerde birleştiren saygın ve güvenilir bir web sitesidir. OpenSea ile dijital varlıkları kolayca satın alabilir, satabilir, oluşturabilirsiniz. OpenSea muhtemelen bir NFT satmak için seçebileceğiniz en iyi yerlerden biridir.

OpenSea, NFT oluşturmak için bir ücret talep etmese de, NFT’nizin sattığı fiyattan %2,5 oranında bir indirim alır.

OpenSea ayrıca gas ücreti alır. Bunlar, siteyi çalıştırmak için gereken bilgi işlem gücünü telafi etmek için kullanıcıların ödemesi gereken ücretlerdir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading