Yandex Metrica

Sitede Ara

Google'dan 5 dev özellik! Arama yaparken 3 noktaya dokunduğunuzda olanlara şaşıracaksınız: Artık yapay zeka da işin içinde

Google'dan 5 dev özellik! Arama yaparken 3 noktaya dokunduğunuzda olanlara şaşıracaksınız: Artık yapay zeka da işin içinde

Google, kullanıcıların arama sonuçlarını değerlendirmesini sağlayacak yepyeni 5 özelliği duyurdu.

Teknoloji

23.01.2024, 20:38

Arama motoru Google, kullanıcıların çeşitli kaynaklardan hızlı bilgi bulmalarına ve internette buldukları bilgileri değerlendirmelerine yardımcı olmak için Google Arama'ya yeni özellikler getiriyor.

'BU SONUÇ HAKKINDA'

Google'da arama yaptığınızda muhtemelen tanıdığınız bir dizi web sitesinden oluşan sonuçları görürsünüz. Ancak bazen tanımadığınız bir kaynakla karşılaşabilirsiniz. İnsanların bilgileri değerlendirmesine ve nereden geldiğini anlamasına yardımcı olmak için Google'ın "Bu sonuç hakkında" özelliği devreye giriyor. Önümüzdeki günlerde tüm dillerde kullanıma sunulacak bu özellikle artık nereden arama yapıyor olursanız olun Google Arama'daki çoğu sonucun yanında yan yana üç nokta göreceksiniz. 

'PERSPEKTİFLER' ADLI BİR ÖZELLİK EKLENİYOR

Google Arama'da gördüğünüz bir kaynağı anlamak kadar bir haberi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek bir dizi kaynak ve bakış açısını keşfetmek de önemlidir. Sizin için önemli olan şeyler hakkında size daha fazla bağlam sağlamak için Google Aramalara Perspektifler adlı bir özellik ekleniyor. En Çok Okunan Haberler kısmının hemen altında görünecek olan Persfektifler'de aradığınız konuyla ilgili çeşitli gazeteciler, uzmanlar ve diğer kişilerden gelen içerikler sergilenecek. Bu özellik, haber konusunda size çeşitli dikkate değer yeni sesler sunacak ve anlayışınızı genişletmeye yardımcı olacak. Bu özellik yakında şimdilik sadece ABD'de ve İngilizce olarak kullanıma sunulacak.

'BİLGİ EKSİKLİĞİNİ TESPİT EDİP İÇERİK TAVSİYE' ETME ÖZELLİĞİ DE GELİYOR

Bazen bir aramada gösterilecek çok fazla bilgi olmaz ya da sonuçlar hızla değişir. Bu bilgi eksikliğini gidermek için Google Arama, bir konunun hızla geliştiği durumlarda otomatik olarak içerik tavsiyeleri gösterir. Yakın zamanda Google sistemlerinin mevcut sonuçların genel kalitesine yüksek güven duymadığı durumlarda tetiklenen benzer tavsiyeler kullanıma sunulmuştu. Şimdi, önümüzdeki aylarda bu gibi durumlarda yapılan tavsiyeler Almanca, Fransızca, İtalyan, İspanyolca ve Japonca'da da karşımıza çıkacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading