Yandex Metrica

Elon Musk ve Jeff Bezos arasındaki SpaceX gerginliği Twitter'da devam etti! Elon Musk, Bezos ile alay etti: Yargılandınız

Elon Musk ve Jeff Bezos arasındaki SpaceX gerginliği Twitter'da devam etti! Elon Musk, Bezos ile alay etti: Yargılandınız

Uzay araştırmaları için SpaceX ve Blue Origin arasındaki savaş nihayete erdi. Blue Origin, NASA'ya SpaceX ile daha fazla çalıştığı ve anlaşma yaptığı için açtığı davayı kaybetti. Bu gelişmeler üzerine Elon Musk, her zaman yaptığı gibi soluğu Twitter'da alarak Bezos ile alay etti.

Teknoloji

30.04.2024, 01:27

Jeff Bezos ile Elon Musk, uzay şirketleri Blue Origin ve SpaceX üzerinden davalık olmuştu. 

Jeff Bezos’un uzay şirketi Blue Origin, uzay ajansının SpaceX ile 2,9 milyar dolarlık bir sözleşme yapmasının haksız olduğunu ve SpaceX’i kayırdığını iddia ederek ağustos ayında NASA’ya dava açmıştı.

Sözleşme, NASA’nın Ay projesi için Blue Origin’in de dahil olduğu birkaç uzay şirketinin mücadelesinin nisan ayında SpaceX lehine sonuçlanmasıyla gerçekleşmişti. Blue Origin önce, temmuz ayında ABD Hükümeti Hesap Verebilirlik Ofisi’ne bir protesto başvurusunda bulunmuş, ancak kuruluş itirazı reddetmişti.

Hatta Blue Origin, şirketin NASA ile birden fazla projede aktif olarak çalıştığını iddia etmişti. Blue Origin sözcüsü, “Federal İddialar Mahkemesi’ndeki davamız, İnsan İniş Sistemi tedarik süreciyle ilgili hala ele alınması gereken önemli güvenlik sorunlarını vurguladı. Blue Origin, Artemis programının başarısına derinden bağlı kalmaya devam ediyor ve ABD’nin Ay’a geri dönme hedefine ulaşmak için NASA ile çok sayıda sözleşmede geniş bir faaliyet tabanına sahibiz” açıklamasını yaptı.

Bu tuşlar bilgisayar kullanmayı kolaylaştırıyor! İşte hiç bilinmeyen 5 kısayol Bu tuşlar bilgisayar kullanmayı kolaylaştırıyor! İşte hiç bilinmeyen 5 kısayol Haberi Görüntüle

ELON MUSK: YARGILANDINIZ

Bezos, davaya Twitter’dan yanıt vererek SpaceX’e başarılar diledi ve şirketin hakimin kararını kabul edeceğini ifade etti.

ABD Federal Alacaklar Mahkemesi, NASA’ya karşı açtığı davada Blue Origin aleyhine karar verdi. Böylelikle Blue Origin’in aylar süren hukuk mücadelesi de sona ermiş oldu.

SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’da kararla ilgili yorum yaptı. Musk, kararla ilgili bir haber paylaşımının altına 1995 tarihli “Judge Dredd” filminden bir meme ile yanıt verdi ve “Yargılandınız” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading