banner2

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan mesaj: Olması gereken görüntüydü...

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde Akyazı'daki Basel maçı ile ilgili konuştu.

Spor 22.02.2023, 18:05 22.02.2023, 17:17
Abone ol
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan mesaj: Olması gereken görüntüydü...

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde yarın Basel ile oynayacağı rövanş maçı öncesi başkan Ahmet Ağaoğlu, Ulusal Kanal'a açıklamalarda bulundu.

''BAŞKA SEÇENEĞİMİZ YOKTU''

Akyazı'da oynanan ilk maç öncesi açıklamalarda bulunan Ahmet Ağaoğlu: "UEFA depremin ertesinde bizi arayarak bir sorun olup olmadığını sordu. Fiziksel olarak şehirde bir sorun olmadığını ancak mental olarak kötü durumda olduğumuz belirttik. UEFA maçın oynanmasına karar verdi. Bizim de başka seçeneğimiz yoktu. Çekilirsek hükmen mağlup olacaktı ve bunun ileriye dönük cezaları çok daha büyük olacaktı." ifadelerine yer verdi.

''HAZIRLANMAMIZ ZOR OLDU''

Depremin yarattığı psikolojik etkileri henüz atlatamadığını belirten başkan Ağaoğlu: "Hepimiz için zor oldu hazırlanmak. Maçta psikolojik olarak hazır olduğumuz da söylenemez. Hepimiz bu felaketten çok etkilendik. Kulüp başkanlarımızı, TFF başkanımızı davet etmiştim. Sadece 3 başkanımız deprem bölgesinde olduğu için gelemedi. Başkanlarımız sadece iştirak etmekle kalmayıp hatıra biletlerinlerden de aldılar. Başkanlarımızı davet ettikten sonra taraftarlarımızı da davet ettik. Bütün stadyum için biletleri satışa çıkardık, kombineleri bir maç için iptal ettik. Bunun duyurusunu yaptık." dedi.

''BİRLİK BERABERLİK MESAJIYDI''

Kulüplerin ve TFF'nin ortak hareket etmesiyle ilgili yorumlarda bulunan Ahmet Ağaoğlu: "Olması gereken görüntüydü. Mesaj da çok netti. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diye hep söyleriz. Ortak bir acı karşısında verilmiş birlik ve beraberlik mesajıydı. Zaman zaman birbirimizle tartışırız. Tartışmanın boyutu yüksek frekanslarda olabiliyor. Rekabete dayalı bir aktivite futbol. Zaman zaman bunun dozu kaçabiliyor." ifadelerini kullandı.

''İPTAL ETMEK, KULÜPLERE FİNANSAL KİLİT VURMAKTI''

Ahmet Ağaoğlu son olarak: "Ya oynayacaktık ya da ligi iptal edecektik. Maçların da 15 Mayıs itibariyle tamamlanması gerekiyor. Çift maç oynanması gereken haftalar artacak. Bir de kupa maçı oynayacak, Avrupa maçlarına çıkacak takımlarımız var. 3 Mart'ta ya da 10 Mart'ta en kötü ihtimalle oynamamız gerekiyordu. Ligi iptal etmek, finansal olarak kulüplere kilit vurmaktı." yorumlarıyla röportajı tamamladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!