Süper Lig'de küme düşme kaldırılıyor mu?

Son dakika haberleri... İzmir Kulüpler Birliği Vakfı, Süper Lig'de bu sezon küme düşmenin iptal edilmesini istedi.

Spor 06.04.2022, 17:50
Süper Lig'de küme düşme kaldırılıyor mu?

Süper Lig'de bu sezon istediği sonuçları alamayan 2 İzmir ekibi Göztepe ve Altay, küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya geldi.

Sezon içinde Süper Lig'de yaşanan 13 hakemin görevden uzaklaştırılması ve yaşanan kaosun takımlara zarar verdiğini belirten İzmir Kulüpler Birliği Vakfı, küme düşmenin kaldırılmasını yönünde çalışmalara başladı.

İZVAK Başkanı Ali Erten, özellikle Uilenberg’in ayrılırken söylediği, '8 Mart 2022 tarihi sonsuza kadar Türk hakemliğinde kara bir sayfa olarak kalacak' sözleri çok önemli olduğu vurgusu yaparak gereğinin yapılmasını talep etti.

ALİ ERTEN: MAÇLARIN SONUÇLARI TARTIŞMALI

"Futbol, TFF yönetiminden başlayarak sporcuları, hakemleri, teknik adamları ve taraftarları ile birçok paydaşı olan bir sistem, büyük bir organizasyon. Bu sistem içinde bugüne kadar örneği olmayan bir kaos ortamı yaşanıyor. Görevden alınan hakemler İzmir takımlarımızın onlarca maçını yönetti. Bu maçların sonuçları doğal olarak tartışmalı hale geldi. Bu sistemin bu kadar kaosu kaldırması mümkün değil. Sistemin adaletle işlediğine dair güven duygumuz zedelenmemeli" 

ALİ ERTEN: KÜME DÜŞME KALKSIN

"Saha dışı etkenlerin müdahalesi kabul edilebilecek bir durum değil. Son günlerde zirveye ulaşan kaos ortamını sonlandıracak adil bir karar alınmalı. Şampiyon olan takımlara hakları elbette teslim edilmeli, ancak bu yıl ligden düşme kaldırılmalı. Zararın neresinden dönülürse kardır. Klasman dışı kalan hakemler dahil olmak üzere İzmir ekiplerinin bu sezon tüm maçlarını inceleyip elde ettiğimiz verilerle gerekirse hukuk yoluna başvuracağız. Bu konuda çalışıyoruz. Küme düşmenin kaldırılması kaybolan adalet duygusunun açtığı yaraları az da olsa saracaktır" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!