Yandex Metrica

Sitede Ara

Pedaller Beykoz'da çevrilecek

Pedaller Beykoz'da çevrilecek

Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı, 13 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.

Spor

23.01.2024, 17:31

Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı Beykoz'da başlayacak. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Türkiye'de hem profesyonel hem de amatör anlamda bisikletin en güzel sürülebileceği mekanın Beykoz olduğunu dile getirerek bisiklet sporuna ait bir organizasyonun ilçelerinde yapılmasının mutluluk verdiğini açıkladı.

 İki kategoride yapılacak

Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı, 82 ve 40 kilometre olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek. Beykoz Belediyesi önünden start alacak yarışın kayıtları 9 Haziran Çarşamba gününe kadar sürecek.

Pandemi nedeniyle bin 500 bisikletçinin katılımıyla sınırlandırılacak yarışların yapılacağı 13 Haziran'da ayrıca teknolojik atıklara dikkat çekilmesi amacıyla mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak’ın teknolojik atıklardan tasarladığı bir bisiklet de sergilenecek.

Bisiklet yarışı hakkında değerlendirmelerde bulunan Murat Aydın, kısa bir zaman içerisinde büyük bir bisiklet parkı açacaklarını aktararak, sadece 13 Haziran’da yapılacak Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı için değil, bisikletseverlerin her zaman Beykoz’a gelerek bu sporu yapabileceklerini dile getirdi.

24 saat açık olacak

Yıl sonunda tamamlanması beklenen park hakkında bilgiler paylaşan Aydın, " Motorlu araçların olmayacağı 20 kilometrelik parkur 24 saat açık olacak. Güvenle her koşulda sporcularımız bisiklet sürebilecek. Zor parkuru da var kolay parkuru da var. O da hizmete girmiş olacak. Beykoz bisiklet dostlarının adeta cenneti gibi bir yer." ifadelerini kullandı.

Beykoz boğazın incisi

Turkcell GranFondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı destekleyicilerinden Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye için sosyal sorumluluk anlamında her türlü konuda katkıda bulunmak istediklerini belirterek, "Sosyal sorumluluğu öne çıkarıyoruz. Pandemi döneminde vatandaşlarımız çok hareketsiz kaldı, biraz hareketlenmek gerekiyor. Bisiklet de bunun en güzel sporlarından biri. Sosyal mesafeyi de koruyorsunuz, doğayla iç içesiniz, hareket halindesiniz. Bunu desteklemek istiyoruz. Turkcell GranFondo da böyle bir şey. İstanbul dünyanın göz bebeği, Beykoz da boğazın incisi. Böyle güzel bir yerde buna vesile olmak güzel şey." açıklamasında bulundu.

Daha temiz bir dünya için

Organizasyonu yapmakta üç misyon üstleneceklerini kaydeden Erkan, "Üç önemli misyonumuz var. Biri bisiklet sporuna gönül verenleri yol yarışına davet ediyorsunuz. Bir yardım kampanyası var. Vefat eden sağlık çalışanlarımızın çocuklarının eğitimine destek olabilecekler. Bu arada teknolojik atıkların da eğitime dönüşmesi için TÜBİSAD ile bir çalışmamız var. O gün buraya gelen yarışmacılar evlerindeki atıkları yarış alanındaki kutulara atarak eğitime destek verebilecekler. Birleşmiş Milletler’in daha ferah bir dünya içi 2030 yılına kadar 17 tane amacının olduğu inisiyatifi var. Bu amaçlara da sporcular formalarında sticker olarak yer verebilecekler. Turkcell ekibi de bu amaçların yer aldığı formalarla yarışta mücadele edecek. Daha ferah, daha temiz, daha sürdürülebilir bir dünya için elimizi taşın altına koyuyoruz." diye konuştu.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de Beykoz’un doğanın, tarihin ve güzelliğin merkezi olduğunu belirterek, "Beykoz bundan sonra bisiklet sporuyla anılacak. Belediyemiz hem dağ hem yol bisikleti için her türlü hizmeti vermeye hazır. Bütün bisiklet dostlarını bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading