Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig'in heyecan dolu sezonu sona erdi ve bir üst lige yükselen takımlar belli oldu. Kırmızı Grup'ta Amed Sportif Faaliyetler, Beyaz Grup'ta ise Esenler Erokspor, gösterdikleri başarılı performanslarla 1. Lig'e adlarını yazdırdı.
![Galatasaray'da beklenmedik ayrılık! Büyük umutlarla gelmişti...](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/gala.webp)
AMED ŞAMPİYONLUKTA ZİRVEDE
Kırmızı Grup'ta zirveyi kimseye kaptırmayan Amed Sportif Faaliyetler, ligi lider tamamlayarak doğrudan bir üst lige çıkmayı başardı. Kastamonuspor'u 3 puan farkla geride bırakan Amed Sportif, sezon boyunca gösterdiği istikrarlı performansla şampiyonluğa ulaştı.
![Volkan Demirel'den çarpıcı açıklama: Ferdi Kadıoğlu'nun bonservisini açıkladı](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/ferdi359972353.webp)
EROKSPOR, RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKTI
Beyaz Grup'ta ise Esenler Erokspor, zorlu bir mücadele sonrasında 1. Lig biletini aldı. Son haftaya kadar şampiyonluk yarışında olan ve rakiplerini geride bırakarak liderliği elinde tutan Erokspor, Serik Belediyespor'u 6-0 gibi net bir skorla mağlup ederek bir üst lige yükseldi.
![Barış Alper Yılmaz'a dev talip! Rekor bonservis bedeli](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/baris3583632658.webp)
VANSPOR SAHAYI TERKETTİ
Ancak, Vanspor'un ligden çekilmesiyle tamamlanamayan Bursaspor ve AcnTurk Sigorta Vanspor FK arasındaki müsabaka, ligin son haftasına gölge düşürdü. Vanspor'un sahadan çekilmesiyle sonuçlanan bu olay, lig tarihine kara bir leke olarak geçti.