banner2

Efsane futbolcudan Arda Güler'e övgü: Çok büyük takımlarda oynayacak!

Hem Trabzonspor'un hem de Türk futbolunun efsane futbolcularından Hami Mandıralı, Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler'e övgülerde bulunarak "Bana göre şu an Türkiye'nin en yetenekli oyuncusu Arda Güler. Bu yetenek daha da büyüyecek. Türk futbolu ondan çok şey kazanacak." ifadelerini kullandı.

Spor 21.03.2023, 01:54
Abone ol
Efsane futbolcudan Arda Güler'e övgü: Çok büyük takımlarda oynayacak!

Hami Mandıralı, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kendi dönemleriyle kıyaslandığında günümüzde yetenekli futbolcuların nadiren çıktığını söyleyen Mandıralı, Tanju Çolak ve kendi jenerasyonlarında daha yetenekli oyuncuların bulunduğunu savunarak "Şu an benim için en büyük oyuncu olacak aday Arda Güler. Müthiş oyuncu. Onu izlerken keyif alıyorum." ifadelerini kullandı.

İNŞALLAH BÖYLE DEVAM EDER

Efsane futbolcu, Arda ile zaman zaman telefonla görüştüğünü ve tecrübelerini aktardığını dile getirerek, "İnşallah böyle devam eder. Yüreği ve kalbi değişmez. Bu yeteneklerinin üstüne koyarak gider. Oynayarak daha güçlü olacağını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Arda'nın daha fazla süre alması gerektiğini savunan Mandıralı, genç sporcunun süre almadığı takdirde güçlenemeyeceğini vurguladı.

Hami Mandıralı, Arda'nın, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanşında Fenerbahçe'nin 1-0 yendiği Sevilla maçındaki performansına da övgülerde bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

"Bakıyorsun yaptığı şeylere, bunlar yapacaklarının garantisi. Ben çok keyif aldım Arda'dan. Bana göre şu an Türkiye'nin en yetenekli oyuncusu Arda Güler. Annesinden, babasından Allah razı olsun böyle evlat yetiştirdikleri için. Bu yetenek daha da büyüyecek. Türk futbolu ondan çok şey kazanacak. Belki de Avrupa'da oynayacak. Çok büyük takımlarda oynayacak ender yeteneklerden biri. Onu öpüyorum. Arda bu yolda devam et ve çok çalış. Aslan kardeşim."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!