banner2

Dünyada bir ilk gerçekleşti! Luis Figo yer çekimsiz ortamda futbol oynayarak tarihe geçti

Son dakika haberleri... Dünya futbolunun unutulmaz ismi Luis Figo ve eski futbolcular yer çekimsiz ortamda futbol oynayarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Spor 28.09.2022, 13:00
Abone ol
Dünyada bir ilk gerçekleşti! Luis Figo yer çekimsiz ortamda futbol oynayarak tarihe geçti

Futbol efsanesi Luis Figo, 6 bin metre yükseklikte oluşturulan yer çekimsiz ortamda futbol oynadı.

Mastercard, futbol Efsanesi Luis Figo ve Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika'nın dört bir yanından birçok efsane futbolcuyla birlikte bir Parabolik Uçuşta en yüksek irtifada oynan maçla Guinness World Records unvanına imza attı.

Türünün ilk örneği olduğu belirtilen futbol maçı, yer çekiminin sıfır olduğu koşullarda 20 bin 230 ft (6166,1 m) yükseklikte oynandı ve futbolu daha önce hiç gitmediği bir yere götürdü. Maç, her biri dört oyuncudan oluşan iki takım arasında oynandı. Efsanevi futbolcu Luis Figo, bu tarihi uçuşta yer almak için seçilen yedi oyuncuyla birlikteydi. Rekor, Figo uçağın içine özel olarak yerleştirilen 75 metre karelik bir futbol sahasında topu sürüklerken bir Guinness World Records resmi hakemi tarafından sunuldu.

SHADDY GAAD: FUTBOL DÜNYANIN HER KÖŞESİNDE

Guinness World Records Kıdemli Pazarlama Müdürü Shaddy Gaad tarihi futbl maçı sonrası şu ifadeleri kullandı:

"Futbol, dünyanın her köşesinde keyif alınan bir spor olmaya devam ediyor. Guinness World Records olarak her gün farklı geçmişlere sahip insanlarla karşılaşıyoruz" diyen ise "Sporun ortak aşkı ve inanılmaz rekorların kırıldığına tanık olmanın heyecanı sayesinde toplulukların bir araya gelmesine katkıda bulunacağını umuyoruz."


.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!