banner2

Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a teşekkür! Canlı yayında zeytin dalı uzattı!

Son dakika haberleri... Fenerbahçe Basketbol Müzesi'nin açılışına katılan Ali Koç, uzun zamandır aralarının açık olduğu Aziz Yıldırım'a teşekkür etti.

Spor 24.10.2022, 18:38
Abone ol
Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a teşekkür! Canlı yayında zeytin dalı uzattı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Basketbol Müzesi'nin açılış töreninde daha önce birlikte görev aldığı Aziz Yıldırım'ı unutmadı.

Açılış konuşmasında aralarının açık olduğu Yıldırım'a teşekkür eden Koç, şu ifadeleri kullandı:

"Fenerbahçe'nin basketbol vizyonunu baştan aşağıya değiştiren, Fenerbahçe'yi erkeklerde ve kadınlarda en önde kulüp yapan, muhteşem salonumuz için var gücüyle çalışan, Aziz Yıldırım'a, başkanımız Aziz Yıldırım'a şahsım, yönetim kurulum ve her bir Fenerbahçeli adına teşekkür ederim. Kendisine müteşekkiriz. Fenerbahçe'ye basketbolda önemli katkılar yapan Murat Ülker'e çok teşekkür ederiz. Ayrıca Fenerbahçe için emeği geçen herkese, teşekkürlerimi sunuyorum."

ALİ KOÇ:ÇOK ACILAR ÇEKTİK

Kadın basketbolda, futboldaki gibi bir durum var. Resmi şampiyonluklar, sayılmayan şampiyonluklar var. 1998'den bugüne resmi olarak 24 senenin 16 senesinde Fenerbahçe kadın basketbol şubesi şampiyon olmuştur. EuroLeague'de 4 kere final oynadık. Başkanlık dönemimde çok acılar çektik.

En acısı, defalarca yendiğimiz bir takıma kendi sahamızda kupa vermek oldu. Bu sene telafi edeceğiz. Kadın basketbol takımı, bu sene bu yönde kuruldu.

ALİ KOÇ: TARİHE İZ BIRAKTILAR

Bir spor kulübü olursunuz ama müze yapmak için başarınız olmaz. Pek çok sporcumuza bugün yanımızda oldukları için teşekkür ederim. Türkiye'nin en büyük spor kulübü olan Fenerbahçe'nin neredeyse 120 yıllık bir basketbol tarihi var. Bu başarıları gelecek nesillere aktarmak için basketbol müzesi fikri ortaya çıktı.

100 yıl boyunca camiada ve Türk sporunda ikon olmuş çok sayıda isim oldu, tarihe iz bıraktılar. Onlar tarih yazarken, duruşlarıyla da Fenerbahçe'nin basketbol kültürünü oluşturdular. Fenerbahçe yıllarca basketbol hizmet etti ama 120 yıllık tarihimizin en başarılı dönemleri, 2000'li yıllarda başladı. Erkek basketbolda şampiyonluklar, kupalar ve EuroLeague ile başarılarımız taçlanmış oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!