banner2

Türkiye'nin ilk süper kahraman evreni Altay'ın konusu ne, oyuncuları kim? Altay ne zaman vizyona girecek?

Türkiye'nin heyecanla beklenen süper kahraman evrenin ilk filmi Altay için geri sayım başladı. Peki, Altay filmi konusu ne, oyuncuları kim? Altay ne zaman, nerede vizyona girecek?

Sinema / Dizi 08.12.2022, 14:47 08.12.2022, 14:59
Abone ol
Türkiye'nin ilk süper kahraman evreni Altay'ın konusu ne, oyuncuları kim? Altay ne zaman vizyona girecek?

Türkiye, uzun süredir planlama aşamasında olan ilk süper kahraman evreni için gün sayıyor. Daha önce Hakan: Muhafız ve Akıncı gibi başarılı yapımlarla süper kahraman hikayelerine giriş yapmış olsak da Altay filmi ile birlikte film sektöründe köklü bir değişim olacak. 

Peki, Altay filmi oyuncu kadrosunda kimler var? 

ALTAY FİLMİ OYUNCU KADROSU

Deadline tarafından yapılan açıklamaya göre Altay dizisi, oyuncu kadrosunda birçok tanıdık isme yer verecek. Dizinin oyuncu kadrosu Cem Özer, Batuhan Ayar, Aslı Sümen, Beste Kökdemir, Elif Doğan, Cemil Büyükdöğerli, Çetin Sarıkartal, Toprak Sergen ve Muhammet Uzuner'den oluşacak.

ALTAY NE ZAMAN YAYINLANACAK? HANGİ PLATFORMDA

T-World sinematik evreni içerisinde yer alması planlanan  Altay dört sezon olarak planlandı. 2023 yılı içerisinde yayınlanması planlanan Altay, TRT dijital platformunda yayınlanacak.

ALTAY DİZİ KONUSU

Altay, T-World evreninin sadece bir karakteri olacak. Bu evrende Altay'ın yanında “Su Perisi", "İkizler", "Rumi", "Nazar" ve "İnsan Tamircisi" gibi karakterler yer alacak. Bu karakterleri süper kahraman yapan özellikleri ise teknoloji olacak. Toplamda 35 süper kahraman olmasının planlandığı dizide kahramanlar 2023 yılında çevresel sorunlar, savaşlar ve salgınlar gibi zorluklara karşı mücadele edecekler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!