banner2

Tarihin en yüksek bütçeli dizisinde izleyiciler hüsrana uğradı

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin 1. bölümü Amazon Prime üzerinden yayınlandı. Sevenleri tarafından merakla beklenen The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisi 2 Eylül itibarıyla izleyiciyle buluştu. 

Sinema / Dizi 03.09.2022, 10:19 03.09.2022, 10:58
Abone ol
Tarihin en yüksek bütçeli dizisinde izleyiciler hüsrana uğradı

The Lord of the Rings: The Rings of Power, sadık ve fanatik izleyicisinde birçok duygu uyandırdı. 2 Eylül sabahında Amazon Prime Video'da yayınlamaya başlayan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisini izleyenlerin kimisi çok beğenirken kimisi yerden yere çaldı.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞANDI

Beğeni konusunda  kararsız kalanlar iyi mi kötü mü bilemedi. Bazı yorumcular "Aynı anda hem çok beğenip hem de hiç beğenmediğim dizi" yorumunda bulundu. Dizi fanlarının ortak görüşünde ise hayal kırıklığı yaşadıkları bulunuyor. 

"BEN İLK İKİ BÖLÜMÜ ÇOK BEĞENDİM."

Dizi yorumlarından bazıları şöyle:

İlk iki bölüm çok fazla hikayeye giriş yapıldığı için daldan dala atlıyor gibi bir hissiyat veriyor. Bölümler çok hızlı ilerliyor. Aksiyona çok hızlı geçiş yapacağız gibi görünüyor. Açıkçası ben ilk iki bölümü çok beğendim. Ana hikayeye bağlı kalarak ancak bu kadar olurdu. Müzik güzel, sinematografi güzel, oyunculuklar güzel. Eh Amazon da Tolkien’in külliyatının dışına çok fazla çıkmadan ortaya bir şey koymaya çalışmış. Bence olmuş. Daha net yorumlar yapabilmek için gelecek bölümleri beklemek lazım.

"FİYASKO BİR BAŞLANGIÇ"

Beklenildiği gibi fiyasko bir başlangıç yapmış, Amazon’un, Tolkien’in bize bıraktığı hazineyi siyaset adı altında kaynak materyalden olabildiğince uzaklaştırıp mahvettiği dizi. Kadronun her fırsatta ‘diversity ve daha modern bir bakış açısı getiriyoruz’ demesinden zaten anlaşılmıştı.

Arkadaşları ile karar veren bir izleyici, “Fragmanları gördüğümüzde külliyata hakim olan arkadaşlarla ortak düşüncemiz berbat bir şey geldiğiydi. Heh şimdi o düşünceyi alın beş ile çarpın arkadaşlar. Rezil herifler sandığımızdan da beter bir iş çıkarmışlar." dedi.

"GEÇİŞLERİ ÇOK BEĞENDİM"

The Rings of Power’ın beklentisinin çok üstüne çıktığını vurgulayan da oldu. Yorumcu, “Harikaydı ya. Birinci bölüm bir defa çok yüksek başladı. Yüksekten tempo düştü. Geçişleri çok beğendim. Evrene daha fazla hakim olunursa daha zevkli gelebilir. İzlerken Morgoth, Silmaril falan nedir ne değildir, Lotr izlemiş biri bile bilmeyebilir. Silmarillionu okumak şart oldu gibi.” sözlerini kullandı.

"AYNI ANDA HEM ÇOK BEĞENİP HEM DE HİÇ BEĞENMEDİĞİM DİZİ"

Kararsızların dizi hakkında yorumlarını ifade etme biçimleri de ilginçti. Bir kişi, “İyi de diyemiyorum kötü de. En azından tekrar orta dünya evrenine girmek heyecan verici” derken, bir başkası “Aynı anda hem çok beğenip hem de hiç beğenmediğim dizi” yorumunda bulundu.

Dizi ve film dünyasının takip edilen sitelerinden biri de ilk iki bölüme 100 üzerinden 83 puan verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!