Netflix Gönül filmi gerçek hikaye mi? Gönül filmi uyarlama mı, nereden uyarlandı?

Netflix'in yeni yerli yapımı Gönül filmi 10 Ağustos itibarıyla platformdaki yerini aldı. Gönül filmiyle ilgili detaylar araştırılmaya başlandı. Peki Netflix Gönül filmi gerçek mi, uyarlama mı? Gönül filmi nereden uyarlandı?

Sinema / Dizi 11.08.2022, 01:39 11.08.2022, 02:01
Abone ol
Netflix Gönül filmi gerçek hikaye mi? Gönül filmi uyarlama mı, nereden uyarlandı?

BKM imzalı Gönül filmi 10 Ağustos itibarıyla Netflix'te izleyicilerin beğenisine sunuldu. Başrollerinde Hazar Ergüçlü ve Erkan Kolçak Köstendil'in yer aldığı film, büyük bir aşk hikayesini anlatıyor. Soner Caner'in yazıp yönettiği filmin gerçek hikaye mi, uyarlama mı olduğu merak konusu oldu. Peki Netflix Gönül filmi gerçek mi, uyarlama mı? İşte Gönül filmi hakkında detaylar...

GÖNÜL FİLMİ GERÇEK HİKAYE Mİ, UYARLAMA MI?

Gönül filmi, Sümbül ve Piroz'un aşk hikayesini anlatıyor. Netflix, filmle ilgili açıklamasında "Deli dolu Sümbül, düğününde kemane çalan göçebe Piroz'a aşık olur. Ama töre kuralları da batıl inançlar da onlara engel olamaz. Yeter ki gönüller bir olsun" ifadelerine yer verdi.

Filmin konusu şöyle: Kemane çalan Piroz, düğün ve cenazelerde çalıp söyleyen bir sanatçıdır. Piroz, gittiği bir düğünde Sümbül isimli geline aşık olur. İkili, yalnızca kendilerinin bildiklerini düşündükleri aynı şarkıyı birlikte söylemeye başlarlar. Düğün, iki aile arasında yaşanan kavgayla son bulur.

Sümbül artık istenmeyen bir gelindir ve öldürülmesi gerekmektedir. Piroz, sevdiği kızı korumak için mücadeleye girişir. Köylüler Piroz'un en büyük destekçisidir. Piroz, Sümbül'ü kaçırıp köyüne götürür. Sümbül'ün ailesi ise silahlarla ikisinin peşine düşer.

Gönül filminin senaryosu aynı zamanda filmin yönetmeni olan Soner Caner'e ait.

GÖNÜL FİLMİ OYUNCULARI

Gönül filminin oyuncu kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil ve Hazar Ergüçlü'ye Bülent Emin Yarar, Ali Seçkiner Alıcı, Şevval Sam, Nazmi Kırık, Selim Bayraktar, Asiye Dinçsoy ve Ferit Kaya gibi isimler eşlik ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!