Son dakika: Suriye'nin kuzeyinde 19 PKK'lı terörist yok edildi

Son dakika... MSB'den yapılan açıklamada, ''Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan 19 PKK/YPG’li terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi'' denildi.

Savunma 19.05.2022, 13:58 19.05.2022, 14:43
Abone ol
Son dakika: Suriye'nin kuzeyinde 19 PKK'lı terörist yok edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden başarılı bir operasyon haberi daha geldi.

Bölücü terör örgütü üyelerinin inlerine kadar giren kahraman askerler, 3 farklı operasyon bölgesinde, teröristlerin korkulu rüyası oldu.

19 TERÖRİST YOK EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan başarılı haberde, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 19 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

'ŞEHİDİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMADIK'

Bakanlık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız! Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan 19 PKK/YPG’li terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi. "

ERDOĞAN'DAN KARARLILIK VURGUSU

Geçtiğimiz Cuma günü Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin ilk açıklamasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine karşı operasyonların kararlılıkla süreceğini de şu sözlerle vurgulamıştı:

''Fakat ben şunu çok açık söylüyorum: Eğer burada PKK'sı, YPG'si, şusu busu vesaire kim olursa olsun... Pençe Kilit harekatını izlediniz. Irak'ın kuzeyinde ne yaptıysak Suriye'nin kuzeyinde de bunların aynısını yapmaya devam edeceğiz ve bize düşman olan örgütlere karşı arkalarında kim olursa olsun aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!