Volkswagen'dan tarihe damga vuran Türkiye hareketi! Alman şirket en ucuz arabasını piyasaya sokuyor

Teknolojioku'nun haberine göre, Türkiye’de en çok tercih edilen markalardan biri olan Volkswagen, özellikle Latin Amerika’da yok sattığı Gol modelini Türkiye'de de satışa sunabilir.

Otomobil 20.01.2022, 11:16 20.01.2022, 11:31
Abone ol
Volkswagen'dan tarihe damga vuran Türkiye hareketi! Alman şirket en ucuz arabasını piyasaya sokuyor

Son dönemdeki otomobil fiyat artışları neticesinde Türkiye pazarından daha fazla pay almak isteyen dev markalar, kampanya yarışına girdi. Bu yarış neticesinde Volkswagen'den rakiplerini arkada bırakacak dev bir hamle geldi.

1980 YILINDAN İTİBAREN ÜRETİLİYOR

Volkswagen, Golf yerine daha uygun fiyatşı Gol gol modelini Türkiye'de satışa sunarsa, çok daha uygun fiyatlarla satış rakamlarını arttırabilir. 1980 yılından itibaren üretilen bu marka özellikle Latin Amerika'da yüksek satış rakamlarına sahip.

Dışarıdan bakıldığında Polo’yu andıran Gol aslında çok daha küçük bir iç hacme sahip. Ayrıca teknoloji anlamında da Polo’nun yanına bile yaklaşamayacak seviyelerde.

ORTALAMA FİYATI 180 BİN TL

Gol'ün fiyatına baktığımızda hayli uygun bir etikete sahip olduğu da inkar edilemez. Hali hazırda Volkswagen’in en ucuz modeli olan Gol, ortalama olarak 180 bin TL’lik bir fiyatla satılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!