banner2

Dünya otomobil devinden son dakika Türkiye kararı! Fiyatlar düşecek

Dünyada ilk kez Türkiye'de üretilecek olan Toyota'nın şarj edilebilir hibrit modeli Yeni C-HR'nin batarya üretim hattı da Sakarya'da kurulacak.

Otomobil 30.01.2023, 11:45 30.01.2023, 12:13
Abone ol
Dünya otomobil devinden son dakika Türkiye kararı! Fiyatlar düşecek

Dünyada ilk kez Türkiye'de üretilecek olan Toyota'nın şarj edilebilir hibrit modeli Yeni C-HR'nin ilk batarya üretim hattı da Sakarya'da kurulacak. 

DÜNYADA İLK KEZ

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, şarj edilebilir C-HR'yi dünyada ilk kez Türkiye'deki fabrikasında üretecek ve şirketin Avrupa'daki fabrikaları arasında şarj edilebilir otomobil üreten ilk fabrika olacak.

1,5 MİLYON OTOMOBİL HEDEFİNE KATKI SUNULACAK

Yeni C-HR'nin, Toyota'nın Avrupa'da 2025 yılına kadar 1,5 milyon adet otomobil satış hedefine önemli bir katkıda bulunması bekleniyor. Böylelikle TMMT markanın Avrupa elektrifikasyon dönüşümünde de kritik rol oynayacak.

FARKLI ELEKTRİFİKASYON SEÇENEKLERİ SUNACAK

Yeni Toyota C-HR, şirketin karbon nötr taahhüdünü yansıtırken yoğun rekabetin yaşandığı ve Avrupa'nın en büyük pazarı olan C-SUV segmentine farklı elektrifikasyon seçenekleri sunacak. Hibrit versiyonuna ilave olarak yerli üretim batarya ile üretilen şarj edilebilir hibrit C-HR, Toyota'nın 2030'daki yüzde 100 elektrikli modeller hedefine önemli bir katkı sağlayacak.

Yeni Toyota C-HR, C-SUV segmentinde Toyota'nın yeni dizayn anlayışını da çarpıcı şekilde yansıtacak. Bu projeyle Toyota Yeni Global Platform (TNGA2) üzerinde 5. Nesil hibrit ve şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip yeni C-HR, dünyada ilk olarak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'de üretilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!