banner2

Sonbahar sizi çağırıyor... İşte güz döneminde en güzel manzaralara sahip olan 5 rota!

Çoğu kişi için hüznü çağrıştırsa da aslında doğanın belki de en güzel renklere büründüğü dönem sonbahar. Sarının ve turuncunun bin bir tonu ve dökülen yapraklar doyum olmayan manzaralar sunuyor insanoğluna. Dünyada öyle yerler var ki, güz aylarında kişiye "keşke şimdi orada olabilsem" dedirtiyor. İşte birbirinden güzel 5 sonbahar rotası...

Hayat 28.09.2022, 11:28 28.09.2022, 11:43
Abone ol
Sonbahar sizi çağırıyor... İşte güz döneminde en güzel manzaralara sahip olan 5 rota!

Doğanın en güzel renkleri belki de sonbahar aylarında karşımıza çıkıyor. Enerjik ve sıcacık bir yazın ardından kışa hazırlanan ağaçlar bir bir yapraklarını döküyor ve seyrine doyulmaz manzaralar insanı cezbediyor. 

DOOR COUNTY - WISCONSIN

ABD'nin Wisconsin eyaletinde yer alan Door County, sonbahar yapraklarıyla ünlü bir bölge. Buraya ülkenin dört bir yanından gelen ziyaretçiler ağaçlarla çevrili patika yollarda yürüyüşler yapıp, arabayla tur atma imkanı bulabiliyor.

JİUZHAİGOU ULUSAL PARKI - ÇİN

Çin kültürünü keşfetmek için ideal bir yer olan Jiuzhaigou Ulusal Parkı da sonbahar için eşsiz rotalardan biri. Şaşırtıcı renkli gölleri ve basamaklı şelaleleri ile bilinen park, sonbaharda ayrı bir güzelliğe bürünüyor. 

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI - BOLU

Batı Karadeniz’de Bolu’nun kuzeyi ile Zonguldak’ın güneyinde büyük bir alanı kaplayan Yedigöller Milli Parkı ise ülkemizde 4 mevsim ziyaret edilebilen bir yer. Yedigöller, özellikle sonbaharda oluşan renk cümbüşünü fotoğraflamak isteyen doğa tutkunlarının akınına uğruyor.

MOUNT ROYAL PARKI - KANADA 

Eğer bir sonbahar listesi yapılacaksa, bu listede zengin sonbahar renkleriyle meşhur, Kanada’nın kültür başkenti Montréal’in de mutlaka bulunması gerekiyor. Montréal’de sonbaharın ihtişamını gözlemlemek için en iyi yer ise Mount Royal Parkı.

TRIGLAV MİLLİ PARKI - SLOVENYA

Adını aynı ismi taşıyan ülkenin en yüksek dağından alan Slovenya’daki Triglav Milli Parkı, ülke yüzölçümünün %4’ünü kaplıyor. Burası sonbaharda yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve balık tutmak isteyenler tarafından büyük ilgi görüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!