banner2

Yunan vekilden Miço'ya sert uyarı: Büyük güçler bizi çıkarları için kullanıyor

Yunanistan MeRA25 Partisi Milletvekili Kleon Gregoriadis "Tarihten ders almalıyız" diyerek Miçotakis'i uyardı. Gregoriadis, konuşmasında "Yunanistan büyük bir ABD üstüne dönüştü. Büyük güçler bizi çıkarları için kullanıyor." itirafında bulundu.

Gündem 12.06.2022, 13:19 12.06.2022, 13:22
Abone ol
Yunan vekilden Miço'ya sert uyarı: Büyük güçler bizi çıkarları için kullanıyor

Yunanistan ile Türkiye arasındaki gerilim, Yunanistan'ın Doğu Akdeniz ve Adalar'daki hamleleri ile birlikte her geçen gün yükselirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şakamız yok" diyerek Yunanistan'ı en üst perdeden uyarmıştı.

Adaları uluslararası hukuka aykırı bir şekilde silahlandıran Doğu Akdeniz ve Ege'de provokatif tavrını sürdüren Yunanistan ve Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'e Yunan vekil Kleon Gregoriadis'ten dikkat çeken uyarılar geldi.

YUNANİSTAN ABD ÜSSÜ HALİNE GELDİ

Yunanistan'ın ABD üssü haline geldiğini belirten Gregoriadis sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

"Bu yıl 'Küçük Asya Felaketi'nin 100. yıldönümü. Millet olarak tarihten ders almalıyız. Büyük Güçler, küçükleri alet ediyor, neden olabilecekleri acıyı umursamadan küçükleri kendi çıkarları için kullanıyor.

Nasıl ki 1922'de Büyük Güçler, Yunanistan'ı, Atatürk'ün askerlerine karşı Osmanlı'nın petrol zengini bölgelerini arsızca ele geçirmek için kabaca kullanmışlarsa, şimdi de bizi çıkarları için kullanıyorlar.

Amerikan askerleri Girit, Dedeağaç, Larissa ve diğer bölgelere yerleşiyor. Açıkça söylemek gerekirse şu anda Yunanistan, büyük bir Amerikan üssüne dönüştü.

Yunanistan'ın, Amerikan üssüne dönüşmesi gerçeğini kabul edilebilir kılmak için sözde 'koruyucu' olarak ülkemize yardım edeceğini söyleyerek vatandaşları korkutuyorlar.

"ABD'NİN PİYONU OLDUK"

Herhangi bir bilgi, tartışma ve şeffaflık olmadan 'ABD'nin bir piyonu olarak' ülkeyi genel bir savaşa dahil eden bir düşman var.

Büyükelçiliğin size söylediklerini takip ediyorsunuz ve geri kalanımız, ABD Savunma Bakanı gibi ABD yetkilililerinin açıklamalarında gerçeğin külçelerini öğreniyoruz. Şimdi ve eski parlamentodaki Büyükelçi'yi bizi hükümdarların papazları olarak bilgilendirmesi için aramalı mıyız?"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!