DOLAR
13.78 0.85
EURO
15.58 0.48
ALTIN
783.62 0.91
BIST
1,909.06 1.54

Veliaht Prens Bin Zayid'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan, gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür telgrafı gönderdi.

Gündem 24.11.2021, 23:00
Veliaht Prens Bin Zayid'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Gördükleri sıcak karşılama ve misafirperverlikten dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Prens Bin Zayid, “Ziyaretin kendilerine, iki ülke arasındaki ilişkileri; ortak çıkarlara hizmet edecek, iki dost halkın yararına olacak ve onların özlemlerini gerçekleştirecek şekilde güçlendirmenin yollarını görüşme fırsatı verdiğini” dedi.

Prens Bin Zayid, Erdoğan'a sağlık ve mutluluk; Türk halkına da güvenlik, istikrar ve refahın devamlı olması yönünde temennide bulundu.

“EKONOMİK İLİŞKİLERİMİZİ GÜÇLENDİRME FIRSATLARINA ODAKLANAN VERİMLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bunun yanı sıra, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) resmi ajansı WAM'da da, Prens Bin Zayid'in Türkiye ziyaretine ilişkin açıklaması paylaşıldı.

Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü belirten Bin Zayid, “Ekonomik ilişkilerimizi güçlendirme fırsatlarına odaklanan verimli görüşmeler gerçekleştirdik” açıklamasında bulundu.

İş birliği için yeni ve gelecek vaat eden ufuklar açmayı umduklarını ifade eden Bin Zayid, iki ülkenin yararına olacak karşılıklı çıkarlarını, kalkınma ve refah beklentilerini gerçekleştirecek şekilde ortak çalışmayı istediklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!